יוסי שינובר להורים עובדים: כך תשמרו על איזון בין הקריירה לחיי המשפחה

האם אי פעם הרגשתם שקשה לכם לאזן בין האחריות שלכם בעבודה לבין המחויבויות המשפחתיות? אתם לא לבד. הורים קרייריסטים רבים מתמודדים עם המורכבות הזאת מדי יום, במטרה לתת את המיטב שלהם בעבודה תוך הוקרת רגעים יקרים בבית. אבל כדאי שתדעו שבהחלט אפשר ליצור הרמוניה בין השאיפות המקצועיות שלכם לבין החובות המשפחתיות. עם תכנון אסטרטגי, מחויבות ויכולת הסתגלות, אתם יכולים ליצור את השיטה שעובדת בשבילכם. במדריך זה, יוסי שינובר יסקור את הצעדים המוחשיים שיכולים להוביל אתכם לקראת שילוב מוצלח בין התפקידים שלכם כעובדים וכהורים.

ניהול זמן

 • תזמון: אחד ההיבטים הבסיסיים של איזון קריירה ומשפחה הוא תזמון יעיל. יוסי שינובר ממליץ להשתמש בלוחות שנה דיגיטליים, במתכננים או באפליקציות למכשירים ניידים המיועדים לניהול זמן כדי למפות מחויבויות הקשורות לעבודה ולמשפחה. סנכרנו לוחות שנה עם בני זוגכם או עם מטפלים אחרים כדי למנוע קונפליקטים ולוודא שכולם מתואמים.
 • הציבו גבולות: הגדירו שעות עבודה ברורות, והיצמדו אליהן ככל האפשר. כאשר זמן העבודה מסתיים, עברו מעבר מלא לזמן משפחה, ולהיפך. זה עוזר להבטיח כי שני תחומי החיים שלכם מקבלים את תשומת הלב המלאה שלה הם ראויים.

נצלו אפשרויות גמישות

 • עבודה מרחוק: אם העבודה שלכם מאפשרת זאת, שקלו אפשרויות עבודה מהבית. זה יכול לקצר את זמן הנסיעה לעבודה, ומספק יותר הזדמנויות לבלות עם המשפחה.
 • שעות גמישות: יוסי שינובר מסביר כי מעסיקים מסוימים מציעים שעות עבודה גמישות או שבועות עבודה דחוסים. משמעות הדבר היא שאתם יכולים להתחיל מוקדם יותר או לסיים מאוחר יותר, או אפילו לעבוד ימים ארוכים יותר אבל פחות ימים בשבוע, מה שמספק זמנים עקביים יותר של זמן משפחתי.

ערוצי תקשורת פתוחים

 • עם המעסיק שלכם: יוסי שינובר מציע לשוחח באופן קבוע על צורכי האיזון בין העבודה לחיים האישיים שלכם עם המעסיק שלכם. ארגונים רבים מבינים כיום את החשיבות של איזון בית-עבודה ועשויים להיות פתוחים לספק פתרונות שיכולים לעזור.
 • עם המשפחה: חשוב לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים עם בני המשפחה. זה כולל הגדרת ציפיות לגבי הזמינות שלכם, הבנת הצרכים ולוחות הזמנים של ילדיכם ולוודא שבני הזוג שלכם מיושר עם המטרות המשפחתיות.

 

האצלת סמכויות בעת הצורך

 • שכירת שירותים: שקלו לשכור עזרה עבור משימות כמו ניקיון, קניות במכולת או תחזוקת הבית. זה יכול לפנות זמן יקר שניתן לבלות אותו עם המשפחה.
 • חלקו אחריות: בתוך המשפחה, ודאו שהמשימות ותחומי האחריות מחולקים בהתאם לחוזקות וללוחות הזמנים של כולם. זה יכול לכלול פיצול מטלות הבית, חובות טיפול בילדים ומחויבויות משפחתיות אחרות.

הפכו את זמן האיכות למשמעותי

 • לעסוק בפעילויות משמעותיות: כאשר אתם מבלים זמן עם המשפחה שלכם, היו שם בצורה מלאה. יוסי שינובר מציע לעסוק בפעילויות המקדמות גיבוש, כגון ארוחות משפחתיות, ערבי משחק או הרפתקאות בחוץ.
 • הגבלת הסחות דעת: כשמגיע הזמן המשפחתי, הניחו בצד מכשירים או חומרי עבודה. להיות נוכחים נפשית ורגשית חשוב לא פחות מלהיות שם פיזית.

שמרו על רווחה

 • טיפוח עצמי: טיפול בעצמכם אינו מותרות אלא הכרח. זה כולל שינה מספקת, שמירה על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית באופן קבוע ועיסוק בפעילויות המקדמות רווחה נפשית.
 • חפשו תמיכה: אל תהססו להישען על רשת התמיכה שלכם, בין אם מדובר בחברים, במשפחה או ביועצים מקצועיים. הם יכולים לספק עצות חשובות, אוזן קשבת, או אפילו עזרה מעשית בעת הצורך.

הביעו הערכה מחדש באופן קבוע

 • העריכו את האיזון מעת לעת: הקדישו זמן כל כמה חודשים כדי להעריך עד כמה אתם מאזנים בין העבודה לחיי המשפחה. יוסי שינובר ממליץ לשאול את עצמכם האם יש תקופות שבהן אתם מרגישים לחוצים במיוחד? השתמשו בזמן זה כדי להתאים את האסטרטגיות שלכם בהתאם.
 • היו סתגלנים: הבינו שככל שהקריירה שלכם מתפתחת וככל שמשפחתכם גדלה, ייתכן שהאסטרטגיות שלכם לאיזון בין השניים יצטרכו להשתנות. גמישות ויכולת הסתגלות הן קריטיות.

לסיכום

איזון בין קריירה מספקת לחיי משפחה משגשגים יכול לעתים קרובות להיות מסובך ולא פשוט. עם זאת, עם האסטרטגיות הנכונות, שני העולמות הללו יכולים להתקיים בכפיפה אחת בהרמוניה. אימוץ ניהול זמן יעיל, תקשורת פתוחה, גמישות והערכה עצמית קבועה יכולים להיות משני חיים. כשאתם מנסים לשלב את הקריירה שלכם עם המשפחה, זכרו את העצות שהיועץ העסקי יוסי שינובר חלק עימכם במאמר זה. על ידי פרואקטיביות, חיפוש תמיכה בעת הצורך והוקרה של רגעי איכות, תוכלו לעצב נתיב שמכבד ומוקיר הן את עבודתכם והן את יקיריכם. כהורים קרייריסטיים, לא מדובר רק במציאת איזון אלא ביצירת חיים שבהם שני התחומים מעצימים ומרוממים את האחר.