טיול עם הילדים בחו"ל: כל מה שצריך לדעת לפני שסוגרים

מגיע הרגע שבו גם אתם רוצים לצאת לחופשה עם הילדים, ולצד ההתרגשות והציפייה לטייל בעולם, יש כמה וכמה דברים שחשוב לדאוג להם מבעוד מועד – זאת כדי שהטיול יהיה מוצלח וחווייתי. רגע לפני שסוגרים עם חברת התעופה ומזמינים מקומות בבית המלון, אלה הדברים שכדאי לקחת בחשבון:

מה קורה אם אחד הילדים סובל מחרדת טיסות?

ראשית, חשוב לזהות זאת מבעוד מועד ולהכיר בבעיה. ספרו לילדים על הטיסה העתידית, ונסו לראות אם הם חוששים ממנה באופן משמעותי. שימו לב שפחד מטיסות שונה מחרדת טיסות, ולו כי חרדה מצריכה טיפול ממוקד יותר. נציין כי ישנו טיפול CBT למניעת החרדה, והוא אידיאלי עבור ילדים ואנשים שסובלים מחרדה כרונית. כמו כן, כדאי לבקש מפסיכיאטר טיפול SOS למקרה בו הילד יסבול מהתקף חרדה במהלך הטיול (כדורים או טיפות), ואף מומלץ לאסוף טיפים חשובים בנושא התמודדות עם חרדת טיסה בזמן אמת.

לתכנן נכון ובחוכמה

טיול מוצלח הוא טיול מתוכנן, ולמרות שרבים יספרו לכם שטיולים ספונטניים הם הטיולים המהנים ביותר, עדיין ניתן לומר באופן מוחלט כי טיול מתוכנן, ובייחוד אם מדובר בטיול עם ילדים, יהיה מוצלח יותר. התכנון חייב לכלול מסלול טיול מסודר, הכולל אטרקציות שונות וגם כמה יעדים שיהוו תוכנית ב', למקרים של בלת"מים ושינויים קיצוניים במזג האוויר (לרוב, רלוונטי לטיולים במזרח).

ערכו רשימה של כל האטרקציות שהיעד שאליו אתם טסים מציע לכם, ונסו לשלב את האטרקציות האידיאליות ביותר בלוח הזמנים שלכם. חשוב להבין שתכנון הטיול רלוונטי לכל סוג טיול, בין אם מדובר בטיול לתאילנד ובין אם זה טיול לפורטוגל – לפיכך, אל תקלו ראש בנושא.

טיול עם הילדים בחול כל מה שצריך לדעת לפני שסוגרים

אפשרויות לינה

רגע לפני שאתם סוגרים את הטיסה, חשוב למצוא מקומות לינה אידיאליים, ומה זה אומר? ובכן, חשוב שבית המלון (או כל מקום לינה אחר) יהיה קרוב לאזור המרכזי ביעד שלכם, וזאת כדי שלא תצטרכו לנסוע באוטובוסים ומוניות כדי להגיע למקומות התיירותיים. אם בכל זאת תבחרו ללון במקום מרוחק ממרכז העיר, מוטב שתוודאו שיש תחבורה נוחה או לחלופין תשכרו רכב לתקופת החופשה.

חוויה קולינרית פורצת גבולות

נכון, אחת ההנאות בטיול בחו"ל טמונה בתחום הקולינרי, אבל לצד המאפים והג'אנק פוד, חשוב להקפיד על תזונה נכונה גם במהלך החופשה. מלבד זאת, ייתכן והילדים לא יתחברו למזון המקומי, ולכן כדאי להביא עמכם במזוודה מאכלים יבשים או חטיפים למקרה הצורך. חוץ מזה, שכיום ניתן למצוא בתי חב"ד ומסעדות ישראליות כמעט בכל יעד פופולארי בעולם, כך שאם הילדים מבקשים מאכלים ישראליים – יש פתרון!

תכננו את מסלול הטיול, וודאו שכולם רגועים לפני הטיסה ואל תשכחו להזמין בית מלון במיקום אסטרטגי. מה נותר? לארוז מזוודה ולהכין את הדרכונים. חופשה נעימה!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.