עמותת עם אחד תומכת במשפחות נזקקות: הכירו את פעילות העמותה

התא המשפחתי הוא אחד מעמודי התווך של החברה באשר היא וכך גם במדינת ישראל. למצבים שבהם אנשים זקוקים לסיוע מגורמים שונים, יש פעמים רבות הקשר משפחתי כזה או אחר. מבין גופי הסיוע השונים שפועלים במדינה, ישנה עמותה מיוחדת, אשר מציעה סיוע מגוון במיוחד למשפחות נזקקות. הכירו את עמותת עם אחד:

למי עמותת עם אחד מסייעת?

עם אחד תומכת במשפחות, במגוון מצבים ואופנים, כולל

  • נוער – בני נוער עשויים "להסתבך" בצורות שונות. לעתים עקב מצבי מצוקה של משפחתם או שמצבו של הילד, בעצמו משפיע לרעה על המשפחה. בכל מקרה, חשוב כמובן לטפל בכך ולסייע ואם ניתן אז מראש.
  • חיילים – חיילים בודדים זקוקים גם הם לסיוע מיוחד, כמו גם אלמנות ויתומי צה"ל. גם לכך עמותת עם אחד נותנת מענה.
  • זוגות צעירים – זוגות צעירים עומדים בפני אתגרים רבים, לעתים לראשונה בחייהם. העמותה מסייעת להם בייעוץ כלכלי.
  • קשישים – קשישים הם אוכלוסיה אשר סובלת יותר מהרגיל, ממחלות שונות ולעתים מעוני. קשישים גם עשויים להיות פגיעים באופן מיוחד לגורמים נצלניים, למשל בעקבות מצב של דמנציה.
  • המשפחה עצמה – משפחות כיחידה אחת, זקוקות לעתים לסיוע מסוגים שונים, כסיוע כספי או אחר.

 

 

סיוע תזונתי, במרכז פעילות עם אחד

אחד מאופני הסיוע המרכזיים שמגישה העמותה, הוא בנושא התזונה. בטחון תזונתי חשוב כמובן לכל אחד ולעתים משפחות זקוקות לסיוע מבחינה זו. בין אם זה סיוע זמני או מתמשך. עמותת עם אחד מספקת תלושי מזון וכן סלי מזון שמותאמים למצב המשפחות. כך למשל, אם יש במשפחה ילדים קטנים, סל המזון יכלול פריטים כגון חליפי חלב לתינוקות.

מניעה וסיוע לבני נוער – מבין תרומותיה החשובות של עם אחד

מניעת מצבי סיכון של בני נוער, אפשרית באמצעות תכניות הסברה שונות. כך עושה עמותת עם אחד, עם תכניות אשר מעודדות לגישה נכונה למצבי סיכון שונים. באמצעות תכניות אלה, נערים ונערות יכולים לפתח מודעות לסיכונים ולקבל גישות חדשות וטובות יותר להתמודדות. בכך תימנע הידרדרותם לכיוונים מסוכנים, כגון פשיעה, סמים והתמכרויות.

כיצד עמותת עם אחד מסייעת לקשישים?

קשישים הם אוכלוסיה מיוחדת במינה, אשר למרות ניסיונה האישי העשיר, זקוקה לעתים לסיוע רב. את מה שהרשויות והביטוחים השונים לא מכסים באופן מלא, משלימות פעמים רבות עמותות מסוגה של עמותה זו. העמותה מפעילה למעשה מרכזים מיוחדים לקשישים, אשר בהם הם יכולים לשהות לאורך היום ואף לקבל שתי ארוחות – בוקר וצהריים. המרכזים מסייעים לקשישים להעביר את יומם באופן פעיל ותורם, מעודד ומחזק. זאת, בין השאר באמצעות מתן שירותי ייעוץ והכוונה לקשישים ולמשפחותיהם, קבוצות בשפות שונות וכן מגוון פעילויות העשרה.

מה עוד מציעה עם אחד?

פעילות העמותה מגוונת למדי והיא תלויה בנסיבות. הפתרון המתאים ביותר נבחר בהתאם למצב ולגורמים שזקוקים לסיוע ולעתים, נעזרים בכמה אופני סיוע שונים. כמה דוגמאות נוספות לאופני פעילות העמותה, הן

  • מוצרי הלבשה לנזקקים – בדומה לתזונה, גם לבוש הוא מצרך בסיסי וחיוני. ביגוד איננו דבר שצריכים לרכוש בכל יום, כך שהוא פחות פחות דחוף ביחס לסיוע תזונתי. אך עדיין, הלבוש הוא דבר שמתבלה עם הזמן ויש להחליף. כמו כן, במצב של ילדים אשר גדלים, צריך לרכוש עבורם בגדים מתאימים.
  • חבילות סיוע למקרים רפואיים מיוחדים, כולל סיוע לילדים חולים.
  • הכשרה מקצועית – הכשרה מסוגים שונים לנזקקים.

לסיכום

את הערבות ההדדית שרואים בתוך משפחות, רואים בהקשר חברתי רחב גם בפעילות עמותות כגון עמותת עם אחד. היכן וכיצד אתם נכנסים לתמונה? זה כבר תלוי בכם. אך תוכלו ואתם מוזמנים כמובן, לתרום כפי יכולתכם ואולי גם להתנדב בעמותה.