איך אדע כי ילדי עבר רשלנות רפואית?

כהורים, אתם רוצים את הטוב ביותר בעבור ילדכם. לצערנו, הליכים רפואיים יכולים להשתבש וכתוצאה מכך נגרם נזק לילד אשר עשוי לגרום לעיכוב בעתיד. כיצד תוכלו לדעת האם הילד זכאי לקבלת פיצוי במסגרת של רשלנות רפואית? להלן הפרטים.

רשלנות רפואית אצל ילדים: זינוק במספר התביעות

בשנים האחרונות נרשם זינוק במספר התביעות של הורים כנגד רופאים ומטפלים אשר חרגו מהסטנדרט הסביר וגרמו לנזק במסגרת של רשלנות רפואית. למעשה, רשלנות רפואית נקבעת ביחס לפעולה שרופא סביר היה עושה, או לא עושה. רשלנות רפואית נוגעת לכל סוגי הטיפולים, לרבות אבחון ומתן מידע לטופל. מדובר בתביעה אזרחית, אולם לא תמיד יש קייס לתביעה. בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי אתם יכולים להגיש תביעה בשם ילדכם, פניה לעורך דין המתמחה בתחום היא הכרחית.

איך אדע כי ילדי עבר- רשלנות רפואית

כיצד עורך דין יכול לעזור לכם לצורך הגשת תביעה?

בכדי שתוכלו לדעת האם אתם יכולים להגיש תביעה ולקבל פיצוי, חובה לגשת לעורך דין מוסמך ומקצועי אשר קיבלתם אודותיו המלצות. דרך המלצות תוכלו לא רק להתחיל את הליך התביעה אלא גם לקבל מעטפת משפטית לכל אורך הדרך. חשוב לציין כי מדובר בתביעה מורכבת מאוד, ולכן ניסיונו של עורך הדין הוא חיוני. עורך דין מנוסה ידע לבחון את התיק לעומק, ולהגיע להחלטה. עורך דין אשר מומחה לתחום הוא הגורם המוסמך אשר יכול לבחון את התיק שלכם, ולבדוק האם יש כאן בסיס לתביעה. את הבסיס לתביעה בודק עורך הדין באמצעות בחינת הגיליון הרפואי, קבלת חוות דעת מטעם רופא מומחה באותו תחום עיסוק של התביעה וכן בחינת הנזקים אשר נגרמו לילדכם כתוצאה מאותו טיפול או אבחון. רוב התביעות בתחום של רשלנות רפואית אצל ילדים נוגעות לאבחון שגוי, ולכן יבחן עורך הדין תיקים קודמים וישווה אותם לתיק שלכם. לאחר ההשוואה תוכלו לקבל מידע משפטי מלא, כולל גובה הפיצוי אותו תוכלו לקבל בשם ילדכם. גובה הפיצוי נקבע לרוב ע"פ מידת הנזק במידה ואכן הוכח, והוא יכול להגיע במקרים מסוימים גם לעשרות אלפי שקלים. עם זאת, מדובר בהליך משפטי סבוך, וזאת בשל נטל ההוכחה.

מהם המקרים הנפוצים לתביעת רשלנות רפואית?

אצל ילדים, רוב התביעות מוגשות בעקבות איחור בגילוי מחלה, טעויות בניתוח, הפסקת מתן תרופות ואי מתן הסבר מקיף בגין הטיפול. אולם, מדובר בתחום רחב ולכן קבלת מידע משפטי הוא חיוני. לסיכום, אם אתם סבורים כי הרופא נקט בפעולה רשלנית וכתוצאה מכך נגרם נזק, פנו בהקדם לעורך דין עם התמחות ברשלנות רפואית, לצורך בחינה המקרה ויצירת תיק מבוסס אשר במסגרתו תוכלו לפנות לבית המשפט לצורך קבלת פיצוי או בעבור הליך גישור מחוץ לכותלי בית המשפט.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.