4 תארים שלא דורשים פסיכומטרי

 

העולם של היום הוא מאוד תחרותי. כדי לעמוד בתחרות הזו כל אדם צריך כי יהיו אצלו בסל כמה שיותר כלים אשר איתם הוא יכול להציע דברים ייחודיים שמקדמים אותו מבחינה אישית ומעשית. אחד מן הכלים הללו הוא תואר ראשון, כשאר ישנם מקומות שעבור העיסוק בהם מחייבים אף לימודי המשך לתואר שני ודוקטורט. למרות שפעם פסיכומטרי הייתה אחד מתנאי הסף הקבועים לכניסה ללימודי תואר במוסדות אקדמיים מוכרים, נכון להיום הדרישה הזו אינה בגדר חובה ואף אינה מופיעה כלל עבור תארים מסוגים מסוימים.

תואר בשיווק טכנולוגי

תואר שגם אינו מצריך כניסה אל לימודי פסיכומטרי וגם מכיל כל מיני תחומים מרתקים ללמידה בתוכו, כול לימודי ליבה של תחומי מתמטיקה, ביוטכנולוגיה, כימיה וכלכלה לצד קורסים ספציפיים וייעודיים מתחומים טכנולוגיה, שיווק, עסקים ויזמות עסקית. תואר בשיווק טכנולוגי חולש על תחום מרתק אשר גם מעניק כרטיס כניסה אל העולם הטכנולוגי המתקדם וגם קושר את כל זה מבחינת ניהול ותכנון של מהלכים עסקיים נכונים אל מול עידן של צרכנים שמשתנה ללא היכר בעשורים האחרונים. את התואר יש בכל מיני מתכונות ומסלולים, כאשר מהלך שנות הלימוד הוא לשלוש או ארבע שנים עבור סיום תואר ראשון BA או BSc.

תואר באנתרופולוגיה

זהו תואר שבו חוקרים למעשה את התרבויות השונות מסביב לכל העולם, ומתוך ההיבטים הפנימיים של העולמות השונים הללו מבינים יותר לגבי תרבויות שונות ואף כאלה שכבר אינן קיימות. התחום עצמו מתחלק לכמה תחומים של אנתרופולוגיה פיזית, אנתרופולוגיה רפואית, אנתרופולוגיה בלשנית ואנתרופולוגיה תרבותית. אלה אשר מסיימים את לימודי התואר הראשון יכולים להתקדם לעבודה בתור חוקרים ואנתרופולוגים עבור מכוני מחקר שונים, ממש כמו שרואים בסדרה הפופולארית את ד"ר ברנן חוקרת גופות בסדרת דרמה משטרתית שלה יש אוהדים רבים. ניתן לסיים את הלימודים בתואר ראשון או להמשיך אל לימודים של התחום עבור תואר שני ודוקטורט. לרוב תנאי הלימוד כוללים ציון פסיכומטרי, אך יש גם תנאי קבלה ללא בחינה זו.

4 תארים שלא דורשים פסיכומטרי.

תואר בחינוך והוראה

ישנם אנשים אשר רואים את הכניסה שלהם אל העולם של החינוך מתוך המטרה להיות אלה אשר אמונים על החינוך של הדורות הבאים. כאן יש דגש לא רק לפי מקצוע שבו מתמחים אלא לפי שכבת הגיל שבה מתמקדים, החל מהגיל הרך ועד לגיל של חינוך על יסודי. הבוגרים של תואר ראשון בחינוך והוראה הם כאלה אשר כבר משלבים את הלימוד המעשי לצד הלימוד העיוני, וכך הבוגרים של אותו מסלול אקדמי יכולים לצאת לדרכם ולחפש אחר מוסד לימודים פרטי או עירוני שבו הם יכולים ללמד את הצעירים החדשים תכנים ישנים. ישנם מסלולי חינוך והוראה בכל מוסדות האקדמיים המוכרים, שם ניתן לשלב את ההוראה עם מסלולי תואר ראשון רבים, ללא דרישה לציון פסיכומטרי הכרחי.

תואר בעיצוב פנים

אומנם יש לא מעט אנשים אשר נמצאים בתחום של עיצוב הפנים והתחרות שם היא לא פשוטה, אבל עבור אנשים אשר ניחנו בראייה המרחבית הזו וביכולת לראות אל מעבר לקירות לבנים, זה המקום שבו הם צריכים להיות ובו הם יכולים רק להצליח ככל שהם יהיו יותר טובים מן האחרים. לימוד לתואר בעיצוב פנים הוא הדבר הכי בכיר לעומת אלה שלומדים קורס שהינו בהרבה פחות מעמיק, הלימודים שמים את הדגש על היצירה והפרקטיקה על פני הידע הטכני, והבחינות העיקריות הן יותר של ידע ויכולות יצירתיות על פני בחינה של פסיכומטרי שכלל אינה נדרשת לתואר בעיצוב פנים.

 

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.