השלמת בגרויות – המדריך המלא

אם אתם נמצאים לפני לימודים במוסדות להשכלה גבוהה, או אם אתם פשוט רוצים להרגיש שווי נפש לגבי ההשכלה שלכם, מומלץ לקרוא את המדריך המלא להשלמת בגרויות.

השלמת בגרויות

השלמת בגרויות – למה בעצם?

למה באמת? הרי אנשים רבים לא הוציאו תעודת בגרות מלאה, ועדיין לא ניתן להתווכח על כך שהם נבונים, חרוצים ומביני עניין. אלא שלא תמיד זה מספיק. מי שאין בידיו תעודת בגרות מלאה, יגלה פעמים רבות בדרך הקשה שעולם העבודה לא מקבל אותו בזרועות פתוחות, ולראיה אתם מוזמנים להיכנס למודעות "דרושים" ולבדוק בכמה מהן נדרשת בגרות מלאה. יכול מאוד להיות שגם אם לא ביליתם הרבה על ספסל הלימודים בבית הספר, תרצו לרכוש מקצוע באקדמיה, וגם שם תצטרכו להציג בנוסף לפסיכומטרי גם תעודת בגרות מלאה מעל לציון מסוים. אחת לכמה שנים נשמעת הצעה לביטול בחינות הבגרות בטענה שהן אינן מייצגות את יכולותיהם האמתיות של תלמידים רבים ואינן מנבאות הצלחה אקדמית, אבל כרגע נראה כי בחינות הבגרות יישארו אתנו בעתיד הנראה לעין.

קורס השלמת בגרויות

אם כך, הסכמנו שתעודת בגרות פותחת דלתות עבור מי שרוצה להתקדם בחיים. הפתרון עבור מי שאין בידו תעודת בגרות הינו לקיחת קורס השלמת בגרויות. ניתן לקחת את הקורס דרך האינטרנט, שכן הרשת מציעה כיום מגוון דרכים להתכונן לבחינות במקצועות השונים. היתרון הינו שחלק מהחומר המוצע באתרים אלה הינו חינמי, ושיטת לימוד זו מאפשרת לכם ללמוד ולתרגל בזמנכם הפנוי.
עבור אלה מאיתנו שזקוקים למסגרת מעט יותר מובנית כדי לשבת וללמוד, קיים מספר רב של מכונים ובתי ספר אשר ישמחו להכין אתכם לקראת הבחינות ובכך להשלים בגרויות ואף לשפר ציונים במקצועות בהם תבחרו. להבדיל מהאינטרנט, במסגרות אלה תלמדו את החומר באופן פרונטלי בכיתות לימוד, עם מורים שיבדקו שאתם עומדים במטלות שהם נותנים לכם ויוודאו שאתם אכן לומדים, וזהו יתרון גדול עבור מי שהתקשה בעבר ללמוד ומגיע לקורס עם מטען שלילי. לפני ההרשמה מומלץ לבדוק מהו מספר התלמידים בכיתה ולבדוק אפשרות של סיוע ותגבור נוספים בעת הצורך.

השלמת בגרויות – מחירים

אם הגעת עד לכאן, בוודאי הספקת לשאול את עצמך – כמה עולה להשלים בגרויות? מדובר בתענוג לא זול במיוחד הנע בטווח שבין 2,500 ₪ ל-7,500 ₪ לקורס. כאשר מדובר בהשלמה של מספר קורסים, העלות עשויה להגיע לסכומים שקשה לעמוד בהם. החדשות הטובות הן שהמדינה מציעה כמה דרכים להוזיל את העלויות האלו. אחת מהן היא השלמת בגרויות בצבא. חיילים קרביים בזמן שירותם הצבאי יכולים לקחת קורס על חשבון הצבא. חיילים "ג'ובניקים" אמנם אינם זכאים להטבה הזו, אבל הצבא מעניק להם ארבעה ימי חופש במהלך הקורס כדי לסייע להם ללמוד, ויום חופש נוסף ביום הבחינה.

חיילים משוחררים זכאים עם שחרורם לפיקדון אשר מיועד לפתיחת עסק, למגורים או ללימודים. סכום הפיקדון משתנה בהתאם לאופי השירות וצרכי החייל. חייל המעוניין בכך יוכל לנצל את כספי הפיקדון שלו כדי לממן את הקורס בכל אחד מהמרכזים להשכלת מבוגרים, במכינות הקדם-אקדמיות או בבתי הספר האקסטרניים. חיילים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך זכאים אף למלגת קיום שתפחית את דאגות הפרנסה שלהם במהלך תקופת הלימודים.

לסיכום, בין אם נרצה בכך או לא, תעודת בגרות הינה מפתח חיוני לחיי אזרחות. אם ברצוננו להתקדם, ללמוד או למצוא בעתיד עבודה לרוחנו, חשוב שנגיע לעולם העבודה כשאנחנו מצוידים בכל הכלים האפשריים. גם אם בתקופת בית הספר לא היינו מהתלמידים המשקיענים ובילינו יותר מחוץ לחדר הכיתה מאשר בתוכה, כיום קיימות אפשרויות רבות לשפר ולהשלים את החסר בדרכים המתאימות לאורח חיינו הנוכחי (למשל: השלמת בגרויות בצבא או קורס להשלמת בגרויות), ולעתים קרובות אף לזכות בתמיכה כספית מהמדינה לשם כך.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.