מטבח כפרי, מודרני או ים תכוני: באיזה סגנון כדאי לעצב את לב הבית?

עולם עיצוב המטבחים התפתח באופן משמעותי בעשור האחרון, ועדות לכך ניתן למצוא בשפע של סגנונות עיצוב שיכולים להתאים באופן מושלם לסגנון האישי שלכם, ולעיצוב הכללי של הבית. מאחר והמטבח הוא לב לבו של הבית, זה הזמן לבחור את הסגנון שלכם ולהגשים חלום בדמות של מטבח מעוצב שגם בעוד מספר שנים עתיד להיראות נפלא. באיזה סגנון כדאי לבחור? להלן סקירה אשר יכולה לסייע לכם לקבל החלטות, לטובת השקעה כספית נבונה בחידוש המטבח.

מטבח בסגנון כפרי

מטבח בסגנון הזה נחשב לאהוב מאוד בקרב הקהל הישראלי, ולא בכדי. סגנון עיצוב זה מזוהה בעיקר עם דרום ארה"ב והוא כולל מאפיינים כפריים אשר מגיעים לידי ביטוי באמצעות שילוב של חומרי גלם טבעיים כמו למשל עץ, לצד גוונים בהירים כמו לבן, בז', תכלת או אפור אשר יוצרים מראה רומנטי, אינטימי וחם בעבור כל סוג של מטבח – בין אם מדובר במטבחים גדולים או במטבחים קטנים. ברחבי הרשת כמו גם באולמות תצוגה של חברות מובילות ניתן להתרשם מסגנון העיצוב הזה, ולהתאים אותו למסגרת התקציב ולמטבח הקיים, כחלק מיצירה של אלמנט סגנון מובחן ובולט.

מטבח בסגנון ים תיכוני

מדינת ישראל ממוקמת באזור אגן הים התיכון ובהתאם לכך ההשפעות של האזור מגיעות לידי ביטוי גם בעיצוב של מטבחים. סגנון ים תיכוני מזוהה עם צבעים חזקים כמו למשל כחול, צהוב וירוק, לצד שילוב של אלמנטים מודגשים כמו למשל חלונות אלומיניום וכן פריטי דקורציה מעוצבים שיוצרים בסופו של דבר חלל צעיר, חם ומעוטר, בייחוד על רקע ההקפדה על הפרטים הקטנים שיוצרים בסופו של דבר מטבח אקלקטי המותאם באופן מושלם לאורח החיים התוסס של הישראלים.

 

 

מטבח בסגנון מודרני

הסגנון המודרני נחשב מזה שנים רבות לסגנון עיצוב מועדף של מטבחים, הן בשל הקווים הנקיים והן בשל המראה המודרני אשר מבוסס על קווים נקיים, גופי תאורה חשופים לצד שילוב של אלמנטים כמו למשל מתן בולטות למכשירי חשמל כמו למשל תנור מובנה, לצד שימוש בצבעים כהים כמו שחור, אדום ולבן. כאן תוכלו למצוא דוגמאות לעיצוב בסגנון הזה כמו גם סגנונות נפוצים לעיצוב הסלון, כחלק מקבלת השראה ויישום של ההשפעות של המטבח המודרני שיכולות להתאים באופן מושלם גם למטבח שלכם.

מטבח תעשייתי

ההשפעה של התעשייה על מטבחים היא עצומה, ועדות לכך ניתן למצוא בסגנון עיצוב תעשייתי שמצליח לצבור תאוצה, בייחוד בבתי יוקרה. מדובר במטבח אשר משלב אלמנטים ממפעלים הכוללים בין היתר שילוב של חומרי גלם כמו מתכת, ברזל ונירוסטה לצד עמדות עבודה נרחבות כמו למשל אי במרכז, לצד שילוב של פתרונות אחסון מתקדמים. למרות שהסגנון הזה מזוהה בעיקר עם קהל צעיר, אפשר לקחת אלמנטים המזוהים עם הסגנון הזה לטובת שדרוג של מטבח וכן יצירה של פונקציונאלית אשר היא הכרחית באזור פעיל כמו המטבח.

לסיכום

סגנונות העיצוב אותם הצגנו לכם כאן מהווים דוגמה מייצגת לסגנונות יפהפיים שאותם תוכלו ליישם בעיצוב המטבח שלכם, כל זאת באמצעות ליווי מקצועי המתבצע על ידי חברה מוכרת המתמחה בתחום, כמו למשל חברת רגבה. קבלת החלטה לגבי סגנון העיצוב הנבחר צריכה להתבסס קודם כל על הטעם האישי שלכם, לצד התייעצות וכן קבלת השראה מאולמות התצוגה, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר להשקעה כספית משתלמת אשר תאפשר לכם להשקיע בחוכמה, וליצור מטבח שנראה כאילו נלקח ממגזין, אך פעיל ופרקטי לחיי היום יום.