לא משנה אם הסלון שלכם גדול או קטן – כך תעצבו אותו בהתאם

לעיצוב של הסלון יש משמעות בעבור כל אחד ואחת מאיתנו, הן בשל העובדה כי מדובר בחדר מרכזי שבו שוהים ביחד עם כל בני המשפחה והחברים והן בשל העובדה כי מדובר בחלל מרכזי אשר מכתיב את האווירה בבית. אולם, בתהליך של העיצוב צריך לקחת בחשבון את גודל החלל, כאשר בסקירה הזו נציג לכם את כל הטיפים לעיצוב מוצלח אשר יניב לכם יכולת לנצל את הגודל במלואו, בין אם מדובר בסלון קטן ובין אם מדור בסלון גדול. מוכנים? בואו נתחיל!

בחירה של ריהוט בהתאם לפרופורציה של החלל

בבואכם לעצב את הסלון, חשוב קודם כל לבחון את הפרופורציה של החלל ואת הגודל, ורק לאחר מכן להתאים את הרהיטים. למעשה, בחירה של רהיט מרכזי כמו למשל שולחן סלון מודרני לבית צריך להתבצע הן באמצעות שימת דגש על אלמנט דקורטיבי אבל גם מבחינת המרחק והפרופורציה, כאשר העדפה היא לשמור על מרחק של לפחות כשני שליש מהספה שלכם. בכך, תוכלו לשמור על מראה שהוא גם הרמוני אבל גם כזה אשר מתכתב האחד עם השני, כחלק מיצירה של עיצוב מוצלח.

הלבשת הקירות

דרך נהדרת לעצב את הסלון ללא קשר לגודל שלו יכול להתבצע באמצעות הלבשת הקירות. מדובר באחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות, כאשר אפשר לבחור מבין מגוון רחב של אופציות – החל משילוב של תמונות אומנותיות או תמונות משפחתיות על קיר מרכזי, או לחילופין להתקין בעצמכם או על ידי איש מקצוע מדפים עם אלמנטים דקורטיביים אשר יכולים להשלים את המראה של הסלון ואף להעצים אותו, במינימום של התעסקות ובמקסימום של תוצאה.

שילוב של פריטי טקסטיל

בשביל להכניס חמימות לחלל כמו גם עומק, כדאי ואף רצוי לבחור בפריטי טקסטיל כמו למשל וילונות, כריות נוי לצד שטיח מרכזי אשר יכול לסייע לכם להגדיר את החלל, בייחוד כאשר מדובר בחלל גדול. ברחבי הרשת תוכלו למצוא שפע של השראות אשר יכולות להתאים באופן מושלם לעיצוב של הסלון בהתאם לסגנון העיצוב הנבחר, ותוך שימת דגש על עומק שמגיע לידי ביטוי בשילוב של פריטי טקסטיל אשר ישלימו את המראה של הסלון, ואף יעצימו אותו.

 

 

קיר כוח

טכניקה נהדרת לעיצוב של סלון ללא התחשבות בגודל יכול להתבצע במסגרת של בחירה בקיר כוח. מדובר בקיר מרכזי אשר נועד למשוך את המבט וליצור פוקורס, כאשר אפשר ואף רצוי לנצל את הקיר הזה לטובת יצירה של אלמנט דקורטיבי אשר מגדיר את הגבולות של הסלון, בהתאם לסגנון העיצוב הנבחר של הבית. אם בחרתם למשל לעצב את הסלון בסגנון כפרי, בחרו בחיפוי עץ אשר יכול להתאים באופן מושלם לעיצוב מרשים ועל זמני שמכתבת באופן הרמוני עם העיצוב הכללי.

פריטי אקססוריז

דווקא הפרטים הקטנים הם אלו אשר יכולים לעשות את ההבדל בין חלל מעוצב לבין חלל גנרי. בחנויות רשתות הסטוק תוכלו לבצע רכישה של אקססוריז אשר ישתלבו בצורה מושלמת עם העיצוב של הסלון ואף יכולים להוביל ליצירה של אלמנט דקורטיבי שמושך את העין, אך שימו לב שלא להעמיס יתר על המידה ולבחור את פריטי האקססוריז בקפידה יתרה.

לסיכום

לעיצוב של סלון יש חשיבות מבחינת התחושה והאווירה של כלל הבית. יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן מהווה הזמנות מצוינת לקחת את הפרויקט ולהעצים אותו בהתאם לטעמכם האישי, ובכך להוביל ליצירה של חלל מעוצב ומזמין לאורך שנים רבות.