"אבא! אני רוצה ג'יפ לילדים"

 

ילדים מסתכלים על האבות שלהם ומבקשים להיות בדיוק כמותם וכאשר זה קורה הלב מתמלא בחום ואהבה והרצון לקחת סולם ארוך ולקטוף עבורם את הירח הופך להיות מאוד מוחשי, אך מה עושים אם הילד מגיע עם בקשה שהוא רוצה ג'יפ ממש כמו של אבא? פשוט שמחים שבעידן של היום ג'יפים לילדים יחסית נפוצים ולהבדיל מלפני עשור, הם גם פחות יקרים. מכאן שאם הילד באמת רוצה (ולא מבקש ושכח) ואם יש מקום בחצר, אתם מהר מאוד עומדים לגלות ש"הירח" יותר קרוב ממה שהעזתם לקוות, וגם אם לא תצאו זה לצד זה לטיול שטח אתגרי, הילד עדיין יהיה מאושר ואתם תזכו להעניק לו חווית ילדות ייחודית ואולי גם להגשים דרך הילד חלום ילדות שסחבתם לאורך השנים.

זוכרים מה זה ש.ב?

אז במה מדובר? מהו ג'יפ שמיועד לילדים? עד כמה הוא קרוב לדבר האמתי ומה הוא יודע להציע? ובכן רגע לפני שמקבלים החלטה נעצור לסקור מה חשוב לדעת על ג'יפ ממונע לילדים, כך שבעת הרכישה תהיו הרבה יותר ממוקדים, ולא תתפתו לרכוש דגם מסוים רק בשל העיצוב המרהיב (או בשל המבצע החד פעמי), כי למרות שאין צורך לערוך שיעורי בית יסודיים כפי שמבצעים לפני רכישה של ג'יפ אמתי, עדיין חשוב להבין עבור מה משלמים ומה מקבלים בתמורה, הן מבחינת ביצועים ויכולות והן מבחינת אחריות ואיכות. מתחילים:

רשימת דגשים לקראת רכישה:

  • קהל יעד – ראשית תבדקו לאלו גילאים הג'יפ מיועד ואף כמה ילדים יכולים לנסוע בו בו זמנית.
  • מהירות – מהירות הנסיעה לרוב נעה בין 3 ל7 קמ"ש. פה נציין שמצד אחד יותר מהר שווה יותר כיף, אך מצד שני אם המהירות עולה על מהירות התנועה שלכם, מוטב לשקול באופציה פחות מהירה (אינכם רוצים להתחיל לרוץ אחר רכב נוסע).
  • בטיחות – תרכשו רק ג'יפ שכולל תו תקן מוכר, הן ישראלי והן בינ"ל, ובנוסף מוטב לבחור בדגם שכולל חגורת בטיחות ואורות נסיעה.
  • מקור כוח – בחינה של מקור הכוח מאוד חשובה. בגדול יש מנוע חשמלי של 6 וולט ושל 12 וולט ובין היתר קיימים דגמים מתקדמים שיודעים להציע 24 ו36 וולט. בכל מקרה תמיד חשוב לקרוא מה נאמר בהוראות היצרן, ולו בדבר משך הזמן שנוגע לנסיעה ולהטענה.
  • התאמה – בחינה מהירה מעלה שיש מגוון נרחב של סוגי רכב ממונעים, ועל כן לפני שממהרים לרכוש ג'יפ, מוטב להציע לילד אופציות נוספות, קרי אופנוע ממונע, רכב ממונע וכדומה.

מכונית צעצוע לילדים.

מבקשים חיזוקים?

הילד מבקש ואתם מחפשים סיבות נוספות לבצע את הרכישה? ובכן אם רק תבררו, תמצאו שורה ארוכה של סיבות מהותיות, וזאת כי ג'יפ לילדים אינו עוד משחק שיעניין כחמש דקות ואח"כ יישב בקופסה, אלא מדובר במשחק שראשית כל מוציא מהבית וגורם לילדים לגלות מחדש את הסביבה המידית. בנוסף, כלי זה מספק כבר מגיל צעיר מיומנויות שליטה בסיסיות ברכיבה, כאלו שמחזקות את תחושת הביטחון העצמי, ולו בעת התמודדות עם מצבי לחץ. בנוסף, רכיבה מעין זו מחזקת את יכולת הריכוז ואף מלמדת אותנו ההורים לגבי יכולות וחוזקות שטמונות בילדים. כמו כן, המשחק מציע להורה ולילד זמן איכות מהנה מחוץ לבית, כך שהילד אינו רק מעריך את המתנה עצמה, אלא גם את הזמן שההורה מעניק לו.

מעבירים הילוך!

מכאן שאם גם הילד שלכם מבקש ג'יפ, אתם עומדים לגלות ביחד עמו חוויה שאין שנייה לה, כי היכולת ללחוץ את הדוושה ולנוע לכיוון הרצוי מעניקה אושר עילאי, מעלה את האדרנלין ומספקת חווית ילדות מאוד עוצמתית. תיהנו ביחד עמו!

 

 

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.