קריאה לילדים בכיתה א': מהיתרונות ועד לכיף שלעולם לא נגמר

בתור הורים נעשה ככל הניתן כדי לדאוג לרווחת הילדים שלנו. אנו נקפיד שהם אוכלים אך ורק אוכל טוב ומזין, נדאג להם למסגרות חברתיות ראויות ובונות ונקפיד שהם תמיד בקו הבריאות. יחד עם זאת, חשוב מאד שלא נזניח גם היכולות האינטלקטואליות ובגילאים הצעירים יש הרבה דברים שניתן לעשות כדי לפתח את הדמיון והמחשבה ולחזק את היכולות המוחיות. אחד הדברים המומלצים בעניין הזה בלי ספק הוא קריאה של ספרים שמומלץ להתחיל איתה כבר בינקות ואצל פעוטות כשאנו מקריאים לילדים ומכניסים אותם לעולמות חדשים וכמובן שזה משהו שכדאי לטפח בכיתה א' בשלב בו הילדים מתחילים לרכוש כישורי קרוא וכתוב. אנו רוצים להסביר כעת מהם היתרונות שבקריאת ספרים בגילאים צעירים ועל הדרך גם לתת כמה המלצות לספרים נהדרים שיתאימו בגילאים הצעירים.

ספרים מתאימים מפתחים יכולות חשיבה והסקת מסקנות

בראש ובראשונה חשוב להבין כי לספרים בכיתה א' ובגילאים צעירים יש מספר תפקידים חשוב ביותר ואחד התפקידים הכי חשובים הוא לפתח את יכולת החשיבה והסקת המסקנות. סיפורים מביאים באופן טבעי נרטיבים והם עוזרים לילדים ללמוד על הקשר בין סיבה לתוצאה, על מילות קישור ועל האופן בו מספרים סיפור באופן הגיוני. הנה רשימה של ספרי ילדים מומלצים שמהם אפשר לבחור, אם אתם מחפשים את הספרים הטובים ביותר במובן הזה.

גלילאה מגלה את המקומות הכי בעולם

ספר מרתק ומיוחד לילדים. הגיבורה גלילאה מבקרת במקומות שונים בעולם באמצעות כובע הקסמים המיוחד שלה ולוקחת את הילדים למסע מרתק חובק עולם כולל ציורים יפים ומיוחדים.

דרקונית הלילה

ימימה היא דרקונית שמתמודדת עם אתגר שיכולים להתחבר אליו הרבה ילדים וזוהי העובדה כי היא אחת מתוך חמישה דרקונים בעולם כולו שלהם מראה שונה משאר הדרקונים האחרים. הספר נוגע בנושאים חשובים של קבלת השונה, התמודדות עם פחדים והצורך בחברה וקשרים משמעותיים.

בראשית בקטנה

אין ספק כי סיפורי התנ"ך ובפרט הסיפורים המיוחדים של ספר בראשית הם מעניינים וכאלו שחשוב שכל ילד יכיר. הספר הנהדר הזה מביא אותם בצורה נגישה בגובה העיניים ועוזר לילדים ללמוד את הסיפורים בכיף ולהתחבר לתרבות שלנו.

קריאה לילדים בכיתה א': מהיתרונות ועד לכיף שלעולם לא נגמר

חולמת להיות אלופה

ספר מצוין על ילדה צעירה עם תשוקה וכישרון מיוחד לג'ודו. היא חולמת להיות אלופה וצריכה להבין מה זה אומר ואילו קורבנות עליה להקריב בתור ילדה צעירה. סיפור מיוחד שכל ילד יכול להתחבר אליו מכמה זוויות שונות.

לפתח את הדמיון

מעבר לפיתוח יכולות חשיבה, קריאה מגיל צעיר קשורה באופן ישיר לאחד הדברים החשובים ביותר אצל ילדים בגיל צעירים וזה פיתוח יכולות הדמיון. מחקרים רבים בתחום מצביעים על כך שקריאה מגילאים צעירים עוזרת במידה רבה לפתח את הדמיון ואנו רואים שכשאר הילדים שמקפידים על כך מתגברים הם מתמודדים יותר עם פתרון בעיות והתמודדות עם בעיות מסוגים שונים. פיתוח הדמיון הוא קריטי וחשוב בגילאים הצעירים וקריאת ספרים זו דרך מצוינת להשיג את זה.

לרכוש תחביב לחיים

עוד דבר שצריך להבין זה שכאשר הקריאה הופכת להרגל כבר מגיל צעיר, עולים הסיכויים שיהיה זה תחביב שילווה את הילד גם בחייו הבוגרים. שימו לב שקריאה היא חשובה וטובה גם בגילאים הללו וזהו תחביב מעולה שעוזר לנו להתנתק לכמה רגעים מחיי היומיום ופשוט לצלול לעולם בדיוני שונה.

בשורה התחתונה, קריאת ספרים זה דבר מצוין וזה בהחלט מומלץ כבר מגילאים צעירים. שווה להתחיל עם הספרים המומלצים שידרבנו את הילדים לקריאה בלי שום ספק.