בחירת מקצוע מושכלת: איך לבחור מקצוע רווחי?

טבלאות שכר

מתלבטים כיצד לבחור את המקצוע אשר יבטיח לכם יציבות כלכלית? הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך הבא נציג טיפים פרקטיים אשר יאפשרו לכם לבצע בחירה נכונה ומושכלת בעבור המשרה הבאה שלכם.

מקצוע רווחי: זה הזמן לעשות דריסת רגל בעולם ההייטק

נגיף הקורונה הוביל לטלטלה עזה בשוק העבודה, כאשר קרוב למיליון ישראלים מצאו את עצמם מחוסרי עבודה. למעשה, נגיף הקורונה הוא רק סממן לעידן חדש אשר מגלם בחובו הבנה כי בחירה של מקצוע חייב להתבצע בצורה מושכלת ומתוך חשיבה על יציבות כלכלית לאורך זמן. הזדמנות לכך ניתן למצוא בשוק ההייטק אשר נחשב לאחד מהענפים המבוקשים ביותר לתעסוקה, ולא בכדי. מקצועות ההייטק השונים כמו מתכנתים, אנליסטים ומנהלי לקוחות זוכים לביקוש אדיר מצד ישראלים אשר מבינים כי המשרות הללו מגלמות בחובן התפתחות מקצועית וכן שכר גבוה אשר לעיתים יכול להיות כפול מאשר השכר הממוצע במשק. עם זאת, בכדי להשתלב בתחום בדקו את טבלאות השכר לפי תחום שמעניין אתכם, בכדי שתוכלו במעמד הריאיון להציג דרישות שכר ריאליות לשכר הממוצע. בדיקה של טבלאות השכר היא הכרחית בתהליך של בחירת מקצוע רווחי בתחום ההייטק ובכלל, בשילוב של נקיטת פעולות יצירתיות ופרודוקטיביות.

כיצד תוכלו לבחור מקצוע רווחי ולהתקבל?

בכדי לחפש עבודה רווחית בצורה יעילה ונכונה, חשוב קודם כל לנסח פוסט ברשתות החברתיות ולהפיץ אותו באמצעות החברים ובני המשפחה. קשרים אישיים הם חלק בלתי נפרד מתהליך של איתור עבודה וגיוס, וזאת לאור עידוד מצד המעסיקים לקבל עובדים אשר הגיעו דרך המלצה של עובד החברה. ככל שרשת הקשרים שלכם תהיה ענפה יותר, כך תוכלו להגדיל את הסיכוי שלכם להגיע לריאיון ובסופו של דבר גם להתקבל. נוסף לכך, חשוב לנסח מכתב מקדים ולשלוח אותו למעסיקים באופן יזום דרך הרשתות החברתיות והלינקדין בשילוב של קו"ח. לא מעט אנשים מזלזלים במכתב המקדים, אולם חשוב להבין כי מכתב מקדים חזק יכול להגדיל את הסיכוי לזימון לריאיון. חשוב שהמכתב יהיה מסקרן: מדוע אתם רוצים לעבוד דווקא בחברה הזו, מה אתם יודעים על החברה ומדוע אתם חושבים שאתם מתאימים למשרה. חשוב לציין את החוזקות שלכם בהתאם למשרה, וכן לחתור לזימון לריאיון באמצעות הנעה לפעולה בדמות "אשמח להגיע לריאיון".

סיוע מקצועי לצורך איתור וגיוס למקצוע רווחי

מקצועות רווחים בשוק התעסוקה לרוב לא מתפרסמים מעבר לעובדי החברה אשר מפיצים את המשרות לחברים או חברות השמה, ולכן בכדי להתחיל את תהליך הגיוס חשוב לפנות לחברת השמה אשר תדע לספק לכם מעטפת מקצועית הכוללת בין היתר איתור משרות רלוונטיות בהתאם לציפיות השכר שלכם כמו גם הכנה וליווי לקראת הריאיון הטלפוני והפרונטאלי. באמצעות הטיפים אותם ציינו, תוכלו לבצע בחירה מושכלת במקצוע רווחי ויציב כלכלית.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.