לומדים מקצוע – הכול על לימודי הנהלת חשבונות

אם אתם רוצים להתמקצע בתחום מעניין ומאתגר מאד וגם להשיג לעצמכם יציבות כלכלית לאורך שנים, אתם נמצאים במקום הנכון. מה זה הנהלת חשבונות, למי זה מתאים ואיפה אפשר ללמוד את זה? כל התשובות לפניכם.

הנהלת חשבונות – מה זה אומר?

ראשית, חשוב לדעת שרואי חשבון עוסקים בעניינים פיננסיים. כל ארגון, גדול כקטן, חייב לפקוח עין מקרוב על כל הכסף שזורם ויוצא מהארגון. הרישום והניהול של כספים אלו חייבים להתבצע בצורה מסודרת בהתאם לתקנות שונות. ככל שהארגון גדול יותר, כך מערכת הניהול הפיננסי שלו מורכבת יותר, וכוללת צוות גדול יותר עם דרגות שונות של מומחיות וניסיון. כאן תוכלו לקבל מידע נוסף על הלימודים בתחום, בינתיים נשמח להציג בפניכם את היתרונות.

למה כדאי ללמוד הנהלת חשבונות?

אחד היתרונות המרכזיים בקריירה של רואה חשבון הוא האפשרות להתקדם בתחום. שלב הקריירה בתחום זה מתחיל בהתמחות בסיסית, קורס הנהלת חשבונות 1+2. חשוב שקורס זה יתקיים במקום מוכר בפיקוח משרד הכלכלה, המסחר והתעשייה ואף יציע תעודה מוסמכת.

השלב הבא הוא הקטגוריה השלישית של קורסי ראיית חשבון, המקנים לבוגריו את היכולת, הידע והמקצועיות לנהל באופן עצמאי את ההיבטים הפיננסיים של עסקים קטנים. לאחר מכן, תוכלו להמשיך להתמחות ב-CPA, שהוא הסיווג הגבוה ביותר. בהתמחות זו הלימודים כוללים גם התייחסות לדיני מס המאפשרים ניהול עצמאי של ההיבטים הפיננסיים של עסקים מורכבים.

למי לימודי הנהלת חשבונות מתאימים ומה אפשרויות התעסוקה?

כל מי שחושב שהוא מתאים לעבודה משרדית ומחפש עבודה בתפקיד מבוסס עם אפשרויות קידום יכול להשתלב בתחום החשבונאות. התחום הוא תחום מאוד מבוקש שכן כל ארגון צריך למלא תפקיד אחראי זה. זה יוצר כל כך הרבה אפשרויות תעסוקה (משרד גדול וקטן, פרטי וממשלתי, מסחרי ושירותי וכו') שלמעשה כל אחד יכול למצוא את המקום המתאים לו ביותר.

 

 

לכן מדובר בתחום מעולה עבורכם כי אתם יכולים להתחיל לעבוד מיד לאחר הקורס כמנהלי חשובות מתחילים ולאט לאט להתקדם, לעשות קורס הנהלת חשבונות 3 ולהפוך למנהלי חשבונות בכירים בארגון שבו אתם עובדים, אופציית הקידום שלכם היא ריאלית ביותר.

האם הלימודים קשים?

בלימודי חשבונאות יש יסוד של כלכלה, עסקים, בנקאות וביטוח ואפילו מיסוי. לאחר מכן, הלומד מפתח הבנה מעמיקה של חישובים עסקיים הקשורים ליישום כללי החשבונאות: דוחות רווח והפסד, חישובי ריבית, ניכיון שטרות וצ'קים וכו'. רוב המחקרים מתמקדים בהבנה ובלימוד כללי חשבונאות בסיסיים.

כיצד לאסוף מידע פיננסי רלוונטי, כיצד להקליט ולסווג אותו, כיצד להכין דוחות וכו'. כל זה מגיע עם תוכנת מחשב קשורה. חשוב לבדוק שבמהלך הקורס אתם לומדים את התוכנה הנפוצה ביותר בשוק, כדי שעד סוף הקורס תהיו מוכנים לעבודה ככל האפשר.

איפה אפשר ללמוד הנהלת חשבונות?

את הלימודים הללו ניתן לעבור במגוון רחב של מוסדות לימוד, החל מאוניברסיטאות שונות וכמובן גם מכללות. לפני שאתם ממהרים לבחור את מוסד הלימודים שלכם אנחנו ממליצים לכם לבדוק מה תכנית הלימודים ולא פחות חשוב מזה, את נבחרת המרצים שתלמד אתכם את החומר. בסופו של דבר מדובר בחומר לא פשוט ללמידה ואתם צריכים שתהיה לכם כימיה הכי טובה עם המרצים.

לסיכום,

אם אתם רוצים ללמוד מקצוע שגם יעניק לכם יציבות כלכלית לאורך שנים אנחנו ממליצים לכם להתעניין בלימודי הנהלת חשבונות.