מחפשים ביטוח דירה? כדאי שתכירו את סוכנות לביטוח אודי דגן

אחד הביטוחים הנפוצים בישראל הוא ביטוח דירה, ולא בכדי: הדירה היא הרכוש היקר ביותר שנמצא בבעלותנו, ונזקים לדירה עלולים להגיע להיקף של עשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך. לפי נתוני משרד האוצר, כ-55 אחוז ממשקי הבית בישראל מבוטחים בביטוח דירה בהיקף כזה או אחר והמספרים רק הולכים וגדלים עם הזמן. בכתבה זו נדבר על ביטוח דירה, רוצים לדעת עוד? נתחיל.

איך זה עובד בעצם?

נתחיל בכך שנציין כי אם אתם מחפשים ביטוח המתאים לכם, אנחנו ממליצים להיכנס לאתר הרשמי של אודי דגן שם תוכלו לקבל הצעות לביטוחי דירה המתאימים לכם. האתר של אודי דגן מאפשר לכם למצוא את פוליסת הביטוח המתאימה לכם בביטוחים מסוגים שונים: ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח רכב, ביטוח משכנתא, ביטוח עסקים וכמובן ביטוח דירה. ההליך הוא פשוט מאוד ומורכב ממספר שלבים:

  1. בחירת סוג הביטוח הרצוי (במקרה שלנו, ביטוח דירה).
  2. מילוי פרטים כללים על עצמכם כגון שם מלא ומספר טלפון לחזרה אליכם
  3. מילוי שאלון קצר הנוגע לדירה שלכם, כגון: האם זהו בית משותף או בית פרטי, מספר חדרים בבית, מספר הנפשות בבית, רמת הגימור בנכס וכדומה.
  4. קבלת הצעות מחיר מחברות שונות.

כך, בהליך פשוט ומהיר תוכלו לבחור את ביטוח הדירה המתאים לכם.

איך בוחרים פוליסת ביטוח דירה?

בדומה לבחירת כל מוצר חשוב ראשית כל להגדיר לעצמכם מה אתם מחפשים ולעשות סקר שוק. חקרו את שוק ביטוחי הדירה ובדקו מה כוללת פוליסת תקנית, ביטוח מבנה וכן הרחבות נוספות. חשבו לעצמכם מה חשוב שפוליסת הביטוח שתהיה לכם תכלול וגשו להשוות מחירים. כמובן, כשאתם משווים מחירים וודאו שאכן מדובר בפוליסות עם כיסויים זהים, שכן אין עניין להשוות תפוחים לתפוזים.

כדי להבין אם שירות של חברת ביטוח מסוימת הוא איכותי, ניתן להיכנס למדד השירות של החברה בביטוח דירה של אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר. מדד זה מודד שלושה קריטריונים של רמת שירות בביטוח דירה:

  1. אופן הטיפול בתביעות, כלומר האם תביעות מושלמות ובאיזו מהירות
  2. מידת שביעות הרצון של לקוחות משירות החברה
  3. רמת התלונות המוגשות כנגד חברה

 

מחפשים ביטוח דירה? כדאי שתכירו את סוכנות לביטוח אודי דגן

כך תשוו באפקטיביות בין חברות שונות

כאשר אתם משווים מחירים ופוליסות, יש לשים לב לדברים הבאים:

מחיר ותנאים

כמו כל מוצר אחר, מן הסתם המחיר הוא אחד הפקטורים החשובים. בהיבט זה, יש לבדוק אם החברה מציעה פריסת תשלומים הנוחה לכם וכן את תנאי האשראי. כמובן שבהשוואת מחירים חשוב לבדוק שאתם משווים בין פוליסות המציעות כיסויים זהים.

רמת השירות בביטוח הדירה

חשוב לבדוק שהחברה מציעה שירות ברמה גבוהה לא רק באופן כללי אלא באופן ספציפי בביטוח הדירה. קורה לא פעם שחברה מסוימת מציעה שירות מעולה בביטוח מסוג א', אך שירות טוב פחות בביטוח מסוג ב'. כבר המלצנו לכם על מדד השירות של משרד האוצר, ומומלץ באופן כללי לבדוק את המוניטין של חברה הן באמצעות חיפוש בגוגל והמלצות מחברים שעשו ביטוח בחברה ובעיקר כאלה שתבעו אותה.

גובה ההשתתפות העצמית

סעיף חשוב נוסף. בסופו של דבר ביטוח לא שווה הרבה אם אתם נאלצים לשלם השתתפות עצמית גבוהה במיוחד. מצד שני, יתכן ותעדיפו דווקא להעלות את ההשתתפות העצמית לרמה סבירה אם המשמעות היא שמחיר הביטוח יהיה זול יותר.

אותיות קטנות בכיסויים

בכל כיסוי שאתם רוכשים חשוב מאוד לבדוק מהן האותיות הקטנות והאם קיימים סייגים והגבלות הבעייתיים מבחינתכם. כמו כן, בדקו מהם הכיסויים הנוספים שתוכלו לקבל ללא תוספת תשלום.

דרישות מיגון

חברות ביטוח עשויות לדרוש אמצעי מיגון שונים, כגון סורגים, דלת שאינה מעץ, אזעקה וכדומה. בדקו מהן דרישות המיגון והאם הן סבירות בעינכם.