עבודת קודש עם ילדים בסיכון: כך פועלים רפי, משה ואיל אדרעי למען המטרה

עבודה עם ילדים בסיכון מהווה חלק משמעותי מאוד מהיכולת של החברה לספק להם את המעטפת הנכונה שבמסגרתה הם יכולים לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. למעשה, בעבור האחים רפי אדרעי, איל אדרעי, משה אדרעי היא דרך חיים ולא רק עמותה חברתית. העמותה הוקמה מתוך אהבה ותשוקה אמיתית ליצירת שינוי בחייהם של אלפי בני נוער המוגדרים כנוער בסיכון, וזאת מתוך מטרה ליצור בעבורם הזדמנות שווה להצליח בדיוק כמו בני נוער שגרים באשכול המוגדר כאשכול סוציו-אקונומי גבוה. בהתאם לכך, פועלים המייסדים ביחד עם גורמי הרווחה וכן מתנדבים לטובתם של בני הנוער במסגרת של שורת פעילויות ותוכניות בפריסה ארצית ותוך התמקדות באזור הפריפריה. הפעילות הענפה של המתנדבים כמו גם התורמים הגיעה לשיא בזמן תקופת הקורונה, אולם מדובר רק בטיפה בים בכל הקשור לעבודת הקודש אותה מבצעת העמותה לאורך שנים רבות – ומתוך אמונה כי לנוער בסיכון מגיעה הזדמנות שווה, כחלק מעידוד וחיזוק הפריפריה והעצמה אישית המתבצעת באופן אישי דרך תוכניות רבות.

מעל ל 400 אלף בני נוער לא לבד – גם בזמן מגפה עולמית

בזמן תקופת הקורונה קיבלה העמותה אלפי פניות ממשפחות שרצו לקבל תמיכה וסיוע, בשל כללי הסגר החברתי אשר הובילו לסגירת בתי הספר. סגירת בתי הספר והמעבר ללמידה מרוחקת היה בגדר גזר דין ממנו רבים מבני הנוער והמשפחות התקשו להתאוששות, כאשר ע"פ הערכות של העמותה מעל ל 400 אלף בני נוער נזקקו למחשבים לטובת למידה מרוחקת. בהתאם לכך החלה העמותה לפעול באמצעות גיוס של מחשבים חדשים כמו גם ישנים, אותם העניקו לטובת בני הנוער. הפעילות הענפה שהתחילה לפני שנים רבות הגיעה כאמור לשיא בזמן תקופת הקורונה, אולם ניתן בהחלט לומר כי מדובר רק בפעילות אחת מיני רבות, כחלק מהבנה של מייסדי העמותה כי הפעילויות כמו למשל חלוקת המחשבים אבל גם הליווי האישי המתבצע לכל אורך הדרך הוא זה שמצליח לצמצם את הפערים בחברה, ואף לתרום להעלאת הביטחון והדימוי העצמי של בני נוער המוגדרים כבני נוער בסיכון, מתוך הבנה כי מדובר בדור העתיד של מדינת ישראל.

עבודת קודש עם ילדים בסיכון: כך פועלים רפי, משה ואיל אדרעי למען המטרה

סיוע וביטחון המתבצעים לכל אורך הדרך

כאשר ההתערבות מתרחשת בשלבים מוקדים בתהליך ההתבגרות, ניתן בהחלט ליצור מעטפת אוהדת וחמה אשר תשפיע על היכולת שלהם להשתלב במקומות תעסוקה מבוקשים. אם בעבור בני נוער שמתגוררים באזור המרכז החשיבה לגבי השתלבות באותם מקומות היא טבעית למדי, אצל בני נוער בסיכון המצב שונה לחלוטין. רבים מהם חשים חוסר מסוגלות בעקבות הפערים, ובשל כך פועלת העמותה באופן רציף כחלק ממטרה ליצור בעבורכם הזדמנות שווה שתוביל בסופו של דבר ליצירה של ביטחון עצמי מוגבר וכן יכולת להתמודד עם מכשולים, כל זאת בליווי אישי הנערך לא רק בזמן תקופת הקורונה אלא לאורך כל ימות השנה.

הפעילות הענפה של רפי אדרעי עמותת אחינועם היא זו שהפכה אותה לעמותה בולטת מאוד בנוף. בזכות הפעילויות והתוכניות שמתבצעות לכל אורך השנה. בזכות המתנדבים הרבים כמו גם התרומות של מחשבים וכספים העמותה מצליחה להפעיל את התוכניות ובכך מסייעת לאלפי בני נוער הזקוקים לכך. במציאות של קיטוב חברתי כמו גם פערים שמגיעים לידי ביטוי בזכות הבסיסית לרכוש השכלה, עמותת אחינועם כמו גם המייסדים פועלים בכל ימות השנה מתוך מטרה להבטיח כי כל בן ובת נוער במדינת ישראל יזכו לקבל את ההזדמנות ליצור את עתידם באופן שווה בדיוק כמו ילדים שמגיעים מאשכולות חזקים יותר.