צעירים לקראת רכישת דירה? קבלו את הצ'ק-ליסט המלא

רכישת דירה ראשונה היא צעד חשוב בהחלט בחייו של כל זוג צעיר. ההתחייבות הכלכלית ארוכת הטווח, יחד עם השאיפה למצוא בית שעונה על כל הצרכים לפחות בשנים הראשונות וכשכל זה על רקע יוקר המחייה ומשבר הדיור שפקד את ישראל בשנים האחרונות, הופך את הדבר למשימה שנראית לעתים בלתי אפשרית. עם זאת, במידה ועושים את זה נכון ומקפידים לבדוק את הדברים החשובים, בהחלט ניתן לבצע רכישה טובה וכדאית. אז בדיוק בשבילכם, הצעירים העומדים בפני הצעד הגדול, הכנו צ'ק ליסט תמציתי וקולע שיעזור לכם לעשות את זה כמו שצריך.

להיעזר במומחים

בעוד אנשים רבים מעדיפים שלא להשתמש בשירותי תיווך, יש יתרונות רבים בעבודה מול מתווכים כשמדובר בדירה ראשונה ואתם חדשים בעולם הנדל"ן. סוכנויות אמינות וותיקות יודעות לעשות עבודת חקר מעמיקה ויעזרו לכם למצוא את הדירה המושלמת מבלי הרבה מאמץ מצדכם. חשוב כמובן שתפנו לסוכנויות באזורים הרלוונטים שלכם וכך תקבלו את התוצאות הטובות ביותר. באמצעות תיווך תל אביב למשל, תצליחו לקבל תמונה ברורה ומלאה על שוק הדירות בתל אביב ובגוש דן. אם אתם מחפשים באזורים אחרים בארץ, בררו מי הסוכנויות המובילות ופנו אליהן לעזרה.

הכירו את המגבלות שלכם

צעירים רבים ניגשים לרכישת הדירה כשהחלום שלהם אל נגד עיניהם והם יעשו הכל על מנת להגשים אותו. הגישה הזאת עשויה להתגלות לעיתים כטעות לאחר הרכישה כשמבינים שהעסקה שעשינו למעשה "גדולה עלינו". שאלו את עצמכם על איזה צורך עונה הנכס שאתם רוצים לרכוש. האם מדובר בבית למגורים בשבילכם או בדירה להשכרה? האם יש לכם ילדים או שאתם מתכננים להתרחב בעתיד? האם המיקום שאתם חולמים עליו מתאים לאורח חייכם? בשורה התחתונה, חשוב מאד להיות יותר עם הרגליים על הקרקע ופחות עם הראש בעננים בשלבי החיפוש.

צעירים לקראת רכישת דירה- קבלו את הצ'ק-ליסט המלא

הערכות כלכלית

עוד בטרם הגעתם לקבלן או למוכר הפוטנציאלי, חשוב מאד שתעשו סדר במשאבים הכלכליים שלכם. בדקו מהו ההון העצמי הנזיל שתוכלו להציע, חשבו את ההכנסות וההוצאות החודשיות שלכם על מנת שתוכלו להיערך להחזר החודשי וקחו בחשבון תמיד את הוצאות המחייה הנלוות בחישוב הכללי. כעת, כשתגיעו לפגישה עם המוכר, יהיו לכם כלים רבים יותר לדעת אם מדובר ברכישה כדאית. שימו לב תמיד שכלל התשלומים מגולמים בחוזה ושאין הפתעות לא רצויות בדרך ובנו לוח תשלומים מסודר לפני שתתחילו את הפגישות עם הבנקים ויועצי המשכנתאות.

דירה להשקעה, לא רק למגורים

בין אם החלטתם לגור בדירה שאתם מעוניינים לרכוש ובוודאי אם הדירה היא לצרכי השקעה ורווח, חשוב מאד לוודא שאכן מדובר בהשקעה מניבה ומשתלמת. בדקו את ההיסטוריה של הנכס, היוועצו בשמאי ובגורמים מקצועיים ובמידה ואתם מעוניינים להשכיר את הדירה בכל שלב, בדקו שיש לה ביקוש ושאכן ניתן לעשות זאת בקלות.

ייצוג משפטי מקצועי

בכל שלבי התהליך חשוב שיהיה לצדכם גורם משפטי מוסמך ומקצועי שיוכל ללוות אתכם בנושאים של מיסוי, משכנתא, חוזה ובמשא ומתן מול המוכר. שימו לב כי ישנם עורכי דין פרטיים ומשרדים המתמחים בתחום הנדל"ן עם ניסיון עשיר. עשו עבודת שטח מקדימה ומצאו את עורך הדין שיוכל לייצג וללוות אתכם בדרך הטובה ביותר.

התכוננו למעבר הדירה

מתחילים להיסגר על הנכס החדש שלכם? ברכות. יכול להיות שמרוב בירוקרטיה, ארגונים והתרגשות, שכחתם דבר חשוב והוא המעבר מהדירה הקודמת. כדי שדברים לא יעשו בלחץ, הכינו את עצמכם למעבר: אספו קרטונים ושקיות קשיחות לחפצים. ערכו רשימה של הרהיטים שאתם רוצים לקחת ושל רהיטים חדשים שאתם מתכננים לקנות והזמינו מראש מוביל טוב שיעביר לכם את הכל ביום המעבר. שימו לב לרכוש את הרהיטים החדשים בזמן על מנת שלא תישארו יותר עם דירה חדשה שאינה מרוהטת.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.