אומנות הפיתוי: יש דבר כזה?

כנראה שכל אחד מאיתנו מכיר גבר כזה שכולם רואים ישר שהוא ממש ממש מוצלח. יש לו עבודה רצינית והוא מתקדם בה כבר הרבה זמן ומרוויח טוב, הוא נראה טוב ושומר על עצמו מבחינה גופנית, יש לו חוש הומור והוא אישה שיחה נעים והוא בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה במיוחד. ועדיין, מסיבה כלשהי אותו הגבר לא מצליח ליצור מערכות יחסים משמעותיות עם נשים, לפתח שיחות ולהתחיל קשרים ובטח שלא לבסס מערכת יחסים יציבה וארוכת טווח. המצב הזה הוא נפוץ ביותר וגברים רבים בישראל חווים בדיוק את הדבר הזה. מתוך כך התפתחו הרבה שיטות המסייעות לגברים בנקודה הזו כאשר המוכרת שבהן בלי ספק נקראת "אומנות הפיתוי". עם השנים המוניטין של השיטה הזו הלך והדרדר וכיום לא ברור אם מדובר על שיטה שעובדת על משהו שעדיף להתרחק ממנו כמו מאש. ננסה לעשות קצת סדר בדברים.

מהי אומנות הפיתוי?

אם אתם רוצים ללמוד עוד על הדבר הזה שנקרא אומנות הפיתוי, שווה לקרוא כאן בקישור מאמר שיסביר לכם קצת יותר על אומנות הפיתוי מפי מומחה בתחום. בגדול, מדובר על טכניקה שפיתחו כמה גברים שהתיימרה לתת לגברים את הכלים להתחיל עם נשים ולזכות בהצלחה עם כל אישה שפונים אליה.

הפיתוי במובן הזה נשמע כמו משהו מאד מסתורי במובן השלילי של המילה. סוג של תרגיל עוקץ, טריקים שעוזרים לגברים לנצל נשים ולגרום להן לעשות כרצונם. בתחילת הדרך הטכניקה הזו צברה תאוצה רבה. גברים רבים ובמיוחד כאלו שהרגישו במשך ארוכות שהם פשוט לא מצליחים לתקשר עם נשים כראוי הלכו בעיניים עצומות אחרי השיטה והחלו לשנן טכניקות ורעיונות מתוך השיטה הזו שהתפתחה כבר כמה שנים קודם לכן ברוסיה ובארצות הברית. עם הזמן נראה כי האמת נחשפת במערומיה. אכן מדובר בשיטה מאד מיושנת, כזו המסתכלת על נשים בתור חפץ או מטרה שיש להשיג וכל האמצעים כשרים לכך. אלו היו בין היתר העקרונות של השיטה:

עלבונות

כדי לזכות באישה עליך לשלוט עליה וכדי לשלוט עליה עליך להקטין אותה. בדיוק בגלל זה צריך לשלב בשיחה עלבונות אגביים לצד מחמאות כדי שהיא תבין מי הצד השולט ומי הצד הנשלט כביכול.

התעלמות

אותה תפיסה מיושנת שאומרת שכאשר נתעלם מאדם מסוים כך הוא ירצה אותנו יותר.

אומנות הפיתוי: יש דבר כזה?

מראה חיצוני

הערך של בחורה נמדד על פי המראה החיצוני שלה. הערך של גבר נמדד לפי היכולת שלו להשיג נשים שנחשבות ליפות יותר על פי מודל היופי המערבי.

מה קורה עם זה היום?

ובכן – ברור שמדובר על שיטה מיושנת, סקסיסטית ושוביניסטית, ולמען האמת גם די מגעילה. לאחר הרבה תקריות בעייתיות בלשון המעטה עם בוגרי אומנות הפיתוי היא הלכה ודעכה לצד פריחת הפמיניזם ועדין ה-ME TOO.

האם זה אומר שאין טכניקות להתחיל עם נשים?

ממש לא. כיום ברור שגם יצירת מערכות יחסים היא מיומנות שאפשר לשדרג ולשפר. במקום הסתכלות על אישה כאובייקט או מטרה מדברים על שיפור מיומנויות השיח, לומדים איך להבהיר את הכוונה שלנו בצורה ברורה, איך לפנות אל נשים ולהתחיל איתן בסיטואציות שונות בעולם הפיזי וכן בעולם הווירטואלי ואיך אפשר לשפר את הפרופילים שלנו ברשתות ולהגדיל את סיכויי ההצלחה.

אומנות הפיתוי כבר חלפה מן העולם וטוב שכך, וזה גם מצוין שהיום מבינים שאפשר להשתפר גם בתחום של יצירת מערכות יחסים ושאפשר וחובה לעשות את זה בצורה מכבדת, נעימה ושיויונית מבלי לפגוע או להקטין את הצד השני.