קייטנות קיץ 2019

גם אם אתם שקועים עמוק בעבודה ורק מתרעננים מל"ג בעומר השרבי שהיה, עדיין אין סיכוי שלא הבחנתם בעובדה הבאה: החופש שלכם ההורים עומד להיגמר וזה של הילדים אוטוטו מתחיל. מכאן שבין אם חופש גדול עדיין משמח אותכם כמו כל ילד במדינה ובין אם חופש גדול מצליח להלחיץ אותכם, בין אם כבר תיאמתם עם הבוס חופשים ובין אם כבר הסברתם לילדים כמה שעות טלוויזיה הם עומדים לראות במהלך השבוע, הרי שיש דבר אחד שכל חופש גדול צריך – קייטנה!

קייטנות קיץ 2019

אצל סבא וסבתא ובחו"ל

קייטנה יכולה להיות בבית (ואף מותאמת קונספט נבחר), קייטנה יכולה להיות אצל סבא וסבתא, קייטנה יכולה להיות בארץ ואף קייטנה יכולה להיות בחו"ל. כל עוד המילה "קייטנה" כלולה בלקסיקון של החופש, ניתן להיות בטוחים שאתם בדרך הנכונה, אך כיוון שיש לבחור רק באופציה אחת, נעצור לבחון אלו קיימות.

סוגי קייטנות

  • מחנה קיץ בחו"ל – אם נלך על כל הקופה ואם הילד שואף להגיע לחו"ל ואתם שואפים שבין היתר הקייטנה תסייע לו להטמיע את השפה האנגלית, הרי שמוטב להכיר מחנה קיץ. לדוגמה ישנו מחנה קיץ 2019 של CAMP. מדובר במחנה קיץ שמתקיים בסביבה פסטורלית וטבעית, שבה משובצים הרים, יערות, מתחמי מגורים ושלל אטרקציות מהנות, כגון ספורט ימי, חוגי דרמה, טיולים שכוללים פארקי שעשועים פופולאריים, ביקור בשלל מוקדי תיירות, פעילויות אקסטרים ועוד. בין היתר הילדים חווים עולם, משפרים כישורים חברתיים, רוכשים שפה חשובה ובעיקר צוברים חוויות עוצמתיות.
  • קייטנת חוג – לא מעט קייטנות מתמקדות בתחום מסוים שמרתק את הילד ועל כן יש שמשווים אותן לחוג, אך לעומת חוג של שעה אחה"צ, קייטנה זו מתקיימת לאורך שעות הבוקר ואף כמה שבועות ברציפות. מדהים למצוא אלו קייטנות קיימות כיום, לא מדובר בעוד קייטנה כללית של בריכה שוקו ולחמנייה, אלא אם רק תחפשו, תמצאו קייטנה שבה בונים טיסנים, קייטנה שבה הילדים ילמדו גלישה, קייטנה לפיתוח מנהיגות, קייטנת בישול, קייטנת חקלאות, קייטנת רכיבה על סוסים, קייטנת כדורסל, קייטנת האופרה הישראלית, קייטנת סקי, קייטנת לימודי גיטרה, קייטנת טניס ועוד.
  • קייטנה מותאמת קהל יעד – לא רק שתמצאו קייטנות שמתמקדות במגוון תחומים, אלא גם קיימות קייטנות שמתמקדות בקהל יעד מסוים, כגון קייטנה לילדים דתיים, וזאת על מנת להעניק תכנים שיותר נוגעים לעולמם ותנאים שיותר תואמים את אורח החיים הרצוי. כך למשל יש קייטנות ללימודי אנגלית שמיועדות לדתיים והן נערכות כאן בארץ ובין היתר משלבות מבחר אטרקציות חווייתיות.

שיקולי בחירה

עד פה ציינו באופן כללי את סוגי הקייטנות שקיימות, אך יש להבין שכל אופציה מציעה שלל נדבכים משלה. אי לכך כיצד מתחילים לבחור? ובכן ראשית מוטב להתייחס לגיל של הילד ולאופי שלו ובהתאם לקבל החלטה האם הקייטנה תהיה בארץ או בחו"ל ובמה היא תתמקד, כאשר שיקולים משלימים גם נוגעים לאורך של הקייטנה, וזאת כי יש קייטנות של שבוע ימים ויש קייטנות שנמשכות במשך כמה שבועות. כמו כן, חשוב להכניס למשוואה את נושא העלות וחשוב מכל ראוי לוודא שהקייטנה מקצועית, מנוסה, בעלת רזומה חיובי, אחראית ומיישרת קו על שלל התקנים.

פשוט תשאלו!

העלנו את השאלה כיצד נבחר את הקייטנה האידאלית ופה נענה שפשוט צריך לשאול את הילד. אומנם ראוי להסביר לו אלו אופציות קיימות, אך לאחר מכן יש להעביר אליו את הכדור, לבחון מה מושך אותו ומה גורם לו להתרגש. מה עושים אם הוא אינו מראה התלהבות? נכנסים לאתרים השונים, מראים לו תמונות, מסבירים יותר לעומק במה דברים אמורים ואם הוא עדיין אינו רוצה, עוברים לאופציה ב': קייטנה אצל סבא וסבתא, קייטנה שבה חוברים לכמה משפחות של חברים וביחד מעבירים הפעלות ועוד. לסיום נציין שחופש הוא זמן להיות ילדים וזה נכון גם עבורכם ההורים, כך שאל תישאבו למסגרות, אלא זה בדיוק הזמן להיות יצירתיים.

קראו גם את הכתבה שלנו: לאן תטוסו בקיץ עם ילדים: המדריך ל-2019

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.