עיצוב לוגו: כל הדרכים ליצירת לוגו עצמאית

עיצוב לוגו

לוגו הוא אלמנט עסקי פשוט אבל חשוב למדי, שמשפיע על מיתוג העסק. לוגו ייחודי ומעוצב היטב, עשוי לסייע ללקוחות לזכור את העסק וגם לתרום לתדמיתו, בהתאם למסרים שהוא מעוניין לשדר. כיצד יוצרים לוגו באופן עצמאי? טיפים אלה יסייעו:

תכנון

ההחלטה על מראה הלוגו, היא החלטה עסקית חשובה, שתלך עם העסק במשך שנים רבות. כבר מההתחלה יש לה חשיבות רבה ולא רצוי (אם כי ניתן ועושים זאת לעתים) לשנות זאת בהמשך. לכן, שלב זה חשוב לעשות בסיוע מומחים. זאת, בשונה מעצם מימושו הגראפי של הלוגו, שאותו ניתן לעשות פעמים רבות גם לבד. ישנם כלים לעיצוב לוגו ואפילו תוכנות חינמיות לשם כך, שמאפשרים לעשות זאת בקלות ובזול. מובן שאידיאלית, מוטב גם כאן להיעזר בגרפיקאי שמיומן ביצירת לוגואים. מצד שני, הלוגו שתוכנן יהיה פעמים רבות פשוט מספיק, בכדי להכין אותו לבד.

ידע

מקובל לומר ש"ידע הוא כוח". אז אם יש לכם כוח להכין את הלוגו לבד, תצטרכו עכשיו גם קצת ידע, בכדי לעשות זאת היטב. למזלכם, רשת האינטרנט עמוסה לעייפה במידע שימושי, כולל בנושאים ייחודיים וגם בנושא שלנו. חיפוש בעזרת המילים logo design tutorial, יעלה מבחר רחב של מאמרים שמרחיבים על כך, כולל כמובן סרטונים, שהם תמיד דרך שימושית למדי ללמוד נושאים ויזואליים.

תוכנות עזר

יש לא מעט תוכנות גראפיות, שמאפשרות גם יצירת לוגואים או אפילו מתמחות ספציפית בכך. חלקן תוכנות רבות אפשרויות אבל יקרות, דוגמת Adobe Illustrator. תוכנה כזו שתרכשו, תישאר ברשותכם. כך תקבלו רווח מתמשך, בעקבות השקעה חד פעמית. יש גם תוכנות זולות יחסית ואפילו חינמיות, שמאפשרות בניית לוגואים.

עיצוב לוגו

כלים מובנים

עוד אופציה שכדאי לחשוב עליה מראש, היא שכלים ושירותים שבהם אתם כבר עושים שימוש, עשויים לכלול עזרים ליצירת לוגו. אם מדובר בתוכנה גרפית שכבר יש לכם, אז כמובן סביר שהיא תסייע בכך. אבל יש עוד אפשרויות רבות. לדוגמא: אם אתם בעלי אתר בשירות הקמת ואירוח האתרים Wix, תוכלו לנסות את Wix Logo Maker. אם אתם משתמשים בפלטפורמת המסחר האלקטרוני Shopify, תוכלו להיעזר ב-Shopify Logo Creator.

אתרים מסייעים

ברחבי האינטרנט, זמינים אתרים רבים שמציעים לרכישה לוגואים בסיסיים מוכנים. אלה הן תבניות בעיצובים פופולאריים, למגוון סוגי עסקים, אשר יכולות להוות בסיס נוח להתאמה אישית לעסק שלך. אתרים אחרים, מציעים שירותי בניית לוגו על ידי הגולש, כולל תבניות לרכישה או להתבססות עליהם בבנייה באתר.

לסיכום

"אם יש, ספק אין ספק" – אם אינכם בטוחים ביכולתכם ליצור לוגו איכותי, מוטב להשאיר זאת למקצוענים. זאת, מאחר שמדובר ברכיב עסקי בעל חשיבות לא מעטה. אם לעומת זאת, אתם ניחנים במספיק יצירתיות ובטחון עצמי בנושא יצירת הלוגו לבד, אז "לכו על זה"!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.