עו"ד ונוטריון – כל השירותים שהוא יכול להציע לכם

כל נוטריון הוא עורך דין, אם כי לא כל עו"ד הוא נוטריון. לכן, ברור שמי שהוא גם עו"ד וגם נוטריון, יכול להציע לכם קשת שירותים רחבה יותר. מלבד תחום עריכת הדין שבו אותו עורך דין מתמחה, אלה שירותי הנוטריון שהוא יוכל לתת לכם:

אימות מסמכים

נוטריון מסייע לאמת מסמכים מסוגים שונים, בפני גורמים אשר דורשים אימות כזה. זה הוא אחד השירותים הנפוצים ביותר, אשר עבורם פונים לנוטריון. מדובר בין השאר בשירותים של אישור שהעתק מסמך הוא נאמן למקור, אישור לגבי תצהירים והצהרות שונות וכן אימות חתימות.

תרגום נוטריוני

תרגום נוטריוני, הוא המונח המקובל לתהליך שבו נוטריון מבצע תרגום של מסמך, משפת מקור לשפת יעד מבוקשת. בכדי להכיר טוב יותר את נושא התרגום הנוטריוני, ראו מידע נוסף על השירות באתר עו"ד ונוטריון יהודה אלרם. להשלמת התמונה, חשוב לציין מונח נוסף – אישור נוטריוני להצהרת מתורגמן. מדובר על תהליך פשוט יותר, שבו נוטריון מאשר מסמך אשר כבר תורגם. במסגרת אישור נוטריוני להצהרת מתורגמן, מתרגם המסמך יצהיר בפני הנוטריון על כך שהוא שולט בשתי השפות (שפת המקור ושפת היעד של התרגום) ושהוא מי שתרגם את המסמך שבו מדובר. כמובן, אישור נוטריון כזה לא עוסק באיכות התרגום. הוא מתייחס רק לאישור עצם התרגום וזהות המתרגם. אם הנוטריון לעומת זאת עושה את עבודת התרגום בעצמו (תרגום נוטריוני), האישור שהוא ייתן יבטא גם את העובדה, שהוא מכיר את הטקסט עצמו היטב ומאשר את דיוק התרגום. חשוב להזכיר, שתרגום זו עבודה מיוחדת בפני עצמה – מיומנות מקצועית שיש הרבה מה ללמוד בה ולרכוש ניסיון, מעבר לנושא מקצוע הנוטריון. כמו כן, הטקסט שיש לתרגם עשוי לכלול מושגים מיוחדים, שלא מוכרים בהכרח לכול אדם – ז'רגון מקצועי למשל. חשוב שהנוטריון בעבודתו כמתרגם, ידע להתמודד היטב גם עם אתגרים כאלה.

עו"ד ונוטריון - כל השירותים שהוא יכול להציע לכם

ייפוי כוח נוטריוני

שירות חשוב נוסף שניתן לקבל מנוטריון, הוא ייפוי כוח. ייפוי כוח ניתן אבל לא תמיד חייבים, לעשות בפני נוטריון. המקרים המיוחדים שבהם זה נדרש (ואז הדבר מכונה ייפוי כוח נוטריוני) הם משני סוגים. האחד, ייפוי כוח עבור עסקאות מקרקעין, שמחייבות רישום בלשכת המקרקעין. השני, הוא מקרה שבו מעוניינים בייפוי כוח כללי. מאחר שייפוי כוח מסוגים שונים נדרש לעתים קרובות ובמגוון נסיבות, זה הוא ללא ספק אחד השירותים החשובים, בהם ניתן להסתייע בנוטריון.

עריכת צוואות

בדומה לייפוי כוח, גם צוואה לא חייבים אבל כדאי, לעשות בעזרת נוטריון. במקרה זה, ניסיונו של הנוטריון עשוי לחסוך לכם שגיאות בניסוח, שבהמשך עלולות להיות מקור לסכסוכים, סיבוכים ועוגמת נפש. צוואות הן פעמים רבות עניין מורכב ובמקביל, מסמך בעל חשיבות גדולה מאוד, שלא עושים לעתים קרובות. לאור כול זאת, משתלם להיעזר לגביהן בשירותי נוטריון. צוואות כוללות לפעמים עניינים רגישים מאוד כמו חלוקת רכוש ואפילו דרכי קבורה ועלויות שיש לעמוד בהן, כך שכדאי שהכל יהיה כתוב ברור ויאושר ע"י עו"ד כדי להימנע מצרות.

ועוד

ישנם מצבים נוספים, יותר יוצאי דופן, בהם שירותי נוטריון עשויים להידרש. דוגמה אחת לכך, היא כאשר דרוש אישור על נכונות של רשימת מצאי או רשימת מלאי. זה הוא סוג אישור אשר חברות ביטוח דורשות לפעמים. המצב האופייני בו עולה דרישה כזו, הוא כאשר מדובר על נזק לסחורה בעסק מבוטח. כאמור, ישנם מצבים נוספים בהם נדרש או כדאי להיעזר בנוטריון.

לסיכום

בשעת הצורך, חשוב להיעזר בנוטריון איכותי. שירות כזה נדרש מדי פעם עבור רוב האנשים הפרטיים וגם עבור עסקים. לכן, כדאי לאתר מראש נוטריון איכותי ולשמור את פרטיו למקרה הצורך.