מלבישים את הקירות: איך בוחרים תמונות לכל חדר בבית?

תמונות הן חלק בלתי נפרד מתהליך של עיצוב פנים, והלבשת הבית. למעשה, לא משנה כמה תשקיעו בריהוט, גופי תאורה ועציצים, מה שיכול להקפיץ ולחולל את השינוי המשמעותי הן דווקא התמונות אותן אפשר לשלב בכל חדר בבית, כולל חדר השירות. עם זאת, תהליך של בחירת התמונות צריך להתבצע באמצעות מספר שלבים. מהם וכיצד תוכלו לוודא כי אתם בוחרים את התמונות היפות והמרשימות ביותר בעבור הלבשת קירות? להלן מדריך מיוחד:

הגדרת סגנון העיצוב של הבית

השלב הראשון בתהליך הבחירה צריך להתבצע לאחר שהגדרתם את סגנון העיצוב של הבית: כפרי, מודרני, בוהו או סגנון אקלקטי, מתוך מטרה לבצע רכישה של תמונות לחדרי הבית אשר יתאימו לסגנון הנבחר וישלימו אותו. מאחר וישנו מגוון עצום של תמונות לבחירה, התמקדו בסגנון האישי שלכם ונסו שלא להתפתות לרכישה של תמונות על בסיס טרנד ולא על בסיס הטעם האישי שלכם. בסופו של דבר, התמונות צריכות לשקף את טעמכם ובהתאם לכך גם ליצור הלימה אשר תשלב בצורה הרמונית עם העיצוב אותו בחרתם בעבור כל חדר בבית.

הדגשת החלל באמצעות תמונות

אחד הטרנדים המובילים בתחום האומנות הוא להשתמש בתמונות לטובת הדגשה של אלמנטים בחלל. כך לדוגמה, אפשר בהחלט לבחור בתמונה גדולה ולמקם אותה ביחס מתאים לריהוט (וכאן תוכלו לדעת היכן למצוא את הריהוט המושלם עבורכם): מאחורי הספה או בסמוך לפינת ישיבה, מתוך מטרה ליצור מוקד חזותי שישתלב בצורה מושלמת וגם יעניק אלמנט חזותי יפהפייה.

שילוב של מספר סגנונות

במקום לבצע רכישה של תמונה אחת בלבד, מומלץ לבחון אפשרות של בחירה בשלוש או ארבע תמונות קטנות עד בינוניות שאותן ניתן יהיה להציב אחת על השנייה או בצורה מפוזרת יותר על הקיר. באמצעות יצירה של קולאג' אפשר להכניס יותר עומק לחלל כמו למשל חדר השינה עם תמונות משפחתיות אבל גם ליצור מראה טרנדי ומעוצב. אולם, שימו לב כי אתם בוחרים במקבץ של תמונות שמדברות באותה שפה ובאותו סגנון מתוך מטרה להימנע ממצב של עומס חזותי בעקבות תמונות שאינן משתלבות בצורה מושלמת האחת עם השנייה.

מלבישים את הקירות: איך בוחרים תמונות לכל חדר בבית?

מדידה

חלק משמעותי בתהליך הבחירה של תמונות צריך להתבצע רק לאחר שמדדתם את האזור עליו תרצו לתלות את התמונות. תמונות גדולות מדי עלולות לגרום לתחושה של עומס וחוסר אחידות ואילו קטנות מדי "יבלעו" ברקע ולכן לא יעניקו את האפקט אותו אתם רוצים ליצור. על כן, מדדו את האזור הרצוי וכן היעזרו באתרים מתמחים המאפשרים לכם למקם את התמונות אונליין, מתוך מטרה להבטיח התאמה מושלמת בין גודל התמונות לבין החדר והאזור בו אתם עתידים לתלות את התמונה.

יציאה מהקופסא

למרות שהנטייה הטבעית בתהליך של בחירת תמונות הוא לשמור על קו ברור ואחיד, ניתן ואף רצוי להגדיל ראש ולבחור בתמונות מיוחדות כמו למשל בסגנון פופ ארט שהולך ותופס תאוצה. מדובר בסגנון לא שגרתי ומתוחכם שיכול להוסיף המון סטייל ועניין, כמו  למשל במסדרון או אפילו בחדר השירותים. יציאה מהקופסא ובחירה בתמונות בסגנון הזה יכול לחולל את ההבדל בין חלל גנרי לבין חלל עם אמירה אישית שלכם, ועל כן אל תחששו לבדוק ולהתנסות בצבעים, סגנונות וז'אנרים לטובת רכישה שתוביל לתהליך עיצוב שלוקח בחשבון את התמונות כאלמנט עיצוב לכל דבר ועניין.

לסיכום, בחירה של תמונות בעבור חדרים שונים בבית מהווה אתגר לא קטן. כלל הברזל שצריך להנחות אתכם הוא קודם כל לבחור בתמונות שאליהן אתם מתחברים ואשר הסגנון שלהם מתאים לסגנון הכללי של העיצוב המנחה, מתוך מטרה ליצור הלימה בין העיצוב לבין התמונות שיהפכו את הקירות ליצירת אומנות של ממש, בבית שלכם.