הכנה למבחני מחוננים – איך להתכונן נכון?

רוב המבחנים ובפרט מבחני המחוננים מתבצעים על בסיס המבחן האמריקאי. במסגרת הכנה למבחני מחוננים, מדברים על טעויות שמועמדים עושים ואיך אפשר לסייע להם לעשות את זה אחרת. במאמר שלפניכם, נדון בעיקר על בעיות כאלה ואחרות ואיך להתייחס נכון למבחן מסוג אחר – מבחן שמציג לכם יותר מתשובה אחת בעוד כל מה שאפשר זה לסמן את המדויקת ביותר. הורים יקרים, האם הילדים שלכם עומדים לפני מבחן מחוננים? במסגרת הכנה למבחני מחוננים, הנה כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמגישים אותם אל עתידם.

מזה מבחן אמריקאי ואיך הוא קשור למבחני המחוננים?

הכנה למבחני מחוננים מספקים כמה וכמה עצות והכול במטרה להקל על ילדיכם ולסייע להם למצוא את התשובה הנכונה ביותר מבין מגוון של תשובות. ההכנה כאן קריטית ביותר, היות והיא לא רק מסייעת לכם כהורים, אלא גם תורמת ידע והבנה אודות מבחן רב ברירות – כאמור, מבחן אמריקאי. איך מקיפים את התשובה הנכונה? כיצד בוחרים אותה מבין 4 או 5 תשובות מבלבלות? אחד מהמצבים היותר מבלבלים קשור בשתי תשובות דומות, איך יודעים מה נחשבת נכונה יותר? אז נכון שברירת המחדל היא לבחור תשובה אחת מבין 2 דומות ביותר ואז יש להפעיל שיקול דעת והרבה היגיון. הסובלנות, הריכוז ובעיקר שיקול הדעת – הם אלו שיסייעו לבחור את התשובה המדויקת ביותר.

מזה מבחן אמריקאי ואיך הוא קשור למבחני המחוננים

מה עושים כשנדמה כי התשובות בטופס המבחן שגויות?

לעיתים, קיימת תחושה כי יש טעות במבחן הטופס, כך לפחות מרגישים חלק מהילדים שניגשים למבחנים ולא מבינים איך זה קרה. חשוב לציין כי חלק מהמשתנים הנבדקים במעמד של מבחן זה, קשור גם בכישורים קוגניטיביים כאשר העיקר הוא בחירת התשובה המדויקת ביחס לשאר, הבנת חשיבת מחבר המבחן והיכולת להבדיל בין תשובה שגויה ביותר ובין תשובה מדויקת יותר. כאמור, כמה פעולות במבחן אחד שלא בהכרח בודק את הידע אלא גם את ההתמודדות של ילדיכם עם מה שסביב המבחן. בדיוק לשם כך, לא מעט הורים בוחרים הכנה למבחני מחוננים בכדי לדייק את ילדיהם ולתת להם את הביטחון המלא לפני שהם עולים "לשחק במגרש של הגדולים".

מה עושים כאשר התשובה לא מגיעה?

כאשר לא מבינים משהו, או שהתשובה לא מגיעה מה צריך לעשות? האם לסמן תשובה שאולי לא נכונה או לדלג? מבחן אמריקאי מושתת על כך כי צוברים נקודות ולא מורידים נקודות על תשובות שאינן נכונות. לכן, בזמן שלא יודעים מה לסמן, כדאי לסמן את השאלה בכוכבית ולחזור אליה בסוף המבחן. בגדול, מה שמאמר זה רוצה להגיד הוא, כי גם אם מסמנים תשובה שאינה נכונה, המקסימום הוא שהנבחנים לא יתוגמלו עליה.

רוצים לשים את הילדים במקום הראוי? אל תפסחו על הכנה למבחני מחוננים – כי העתיד הוא יותר מהכול.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.