לימודי פסיכותרפיה – מקצוע לחיים

כשרונם של אנשים מסוימים מתחיל ביכולתם להיות קשובים לאחר, יש בתוכם דיאלוג מתמשך והם חוברים בין מונחים תיאורטיים, טכניקות מסוימות ושילוב של ידע כזה או אחר שבסופו של דבר משרת אותם בהיבט הטיפולי של המילה. חושבים שאתם נמנים מאותם המטפלים ? הנה לפניכם לימודי פסיכותרפיה המאפשרים להעמיק באותן תאוריות דינאמיות לצד פרקטיקה רגשית על כל ההיבטים הטכניים והחוויות מסביב. באמצעות סגל מורים טובים וכך מרצים טובים, אפשר בהחלט לנבור בנפש האדם ולהשיג ניסיון קליני בנושאים הטיפולים החשובים ביותר לאדם.

מי רוצה ללמוד מקצוע כמו פסיכותרפיה?

לימודי פסיכותרפיה הינם לימודים המתייחסים למונחים כללים אשר בראשם – טיפולים פסיכולוגיים מגוונים. בשיטה הזו, כמו בלא מעט שיטות, מטפלים בדרך היצירתית במקרים של חוסר איזון נפשי שנובע לעיתים ממצוקה או בעיה רגשית עמוקה. מגוון הטיפולים באים לידי ביטוי בכמה וכמה צורות כאשר העיקרית הינה – חיבור בלתי נגמר בין המטפל למטופל. פסיכולוג קליני לצורך העניין, יידרש ללמוד תואר ראשון ותואר שני בתחומו לרבות התמחות ארוכה עם מבחנים ייעודים. ביחס לכך, הפסיכותרפיסט "החדש" יוכל ללמוד במסגרת לימודי תעודה או לימודי המשך. כן, שמעתם נכון, זה בהחלט אפשרי ואפילו מומלץ. יותר ויותר אנשים שרוצים להגשים את חלומם, עושים זאת בצורה האחרת- הם בוחרים בלימודי תעודה כחלק מלימודי ההמשך שלהם וכאן, תחום הפסיכותרפיה נכנס לתמונה.

פסיכותרפיה

היחידה ללימודי המשך – אוניברסיטת חיפה

לימודי פסיכותרפיה במסגרת אוניברסיטת חיפה מעניקים לכם בדיוק את מה שצריך בכדי להגשים את החלום. תוכנית זו המתנהלת בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה מעניקה לכם מגוון של תוכניות פסיכותרפיות החל מגוף נפש, מיינדפולנס,  CBT' אינטגרטיבי, טיפול בבעיות קוגניטיביות התנהגותיות ועוד. בכדי להבין ולבחור את הנכון ביותר, הנה תוכניות הלימוד לרבות תנאי הקבלה ללימודים אלו. כאמור, לימודים אלו מציעים תוכנית בעבור עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים ופסיכולוגים הרוצים להתמחות באמנות תוך כדי טיפול. כאמור, חשוב לציין כי ללימודים אלו מתקבלים מטפלים שיש בידם תואר שני טיפולי. תנאי הקבלה כוללים בתוכם ראיון אישי לצד מימוש טיפולי בתחום הפסיכותרפי הרבה לפני תחילת הלימודים. התוכנית הינה לשלוש שנים ומתקיימת אחת לשבוע בעוד כל מפגש מעניק 6 שעות אקדמאיות הכוללות בתוכן הרצאות, סמינר קליני וכן הדרכות קבוצתיות.

בסיכומו של דבר, לימודי פסיכותרפיה במסגרת לימודי החוץ של אוניברסיטת חיפה מעניקים לכם מיומנות טיפולית מקיפה ובפרט בגישה פסיכודינמית. הלימוד מטרתו להנחות, ללוות ובסופו של דבר להפוך אתכם למטפלים מן המניין. יש לא מעט מטלות אקדמאיות והן כוללות התנסות מעשית במסגרת טיפולית תלת שנתית. במהלך הלימודים, יעבור המטפל בהתהוות 4 מטופלים לכל היותר כשהכול תוך כדי הדרכה אישית של 32 שעות שנתיות. יש לציין, בית הספר מטעם האוניברסיטה מוכר על ידי איגוד הישראלי לפסיכותרפיה מאידך, חשוב להדגיש, בסיום התוכנית, אין זאת להבטיח כי למועמד תהיה גישה ישירה לקבלתו לאיגוד.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.