מאפשרים לחיות לחיות

תו של vegan friendly

המודעות בכל הנוגע לזכויות בעלי חיים החלה כבר לפני עשרות שנים, אך נראה כי רק בעושר האחרון קיימת יותר עשייה בתחום ונעשים יותר ניסיונות אכיפה וצמצום סבלם של בעלי חיים. הפעילות מתרחשת בדרך כלל על ידי עמותות ואקטיביסטיים, כמו גם על ידי פוליטיקאים ששמים להם מטרה, והיא לשפר את התנאים בהם נמצאים בעלי חיים בארץ.

מי שהפך טבעוני בשל הצורך לצמצם צריכת מוצרים מן החי, בוודאי כבר התוודע לזוועות שעומדות מאחורי תעשיית הבשר, תעשיית החלב, הביצים ושאר תעשיות שמספקות מוצרים מן החי. בעוד שגריסת אפרוחים, החזקת תרנגולות בתנאים נוראיים, שעבוד פרות ואינוס להפקת חלב, דרבון בקר בצורות אכזריות ועוד – כולן לצערנו, הן חלק בלתי נפרד מתעשיית המזון בארץ ובעולם.

כיצד מגנים על בעלי החיים?

כדי להגן על בעלי החיים, חשוב לדעת כי המלחמה באכזריות ובחוסר הרגישות עודנה ארוכה, וכי קצרה היריעה מלהכיל את הפעולות, החוקים והתקנות שדרושים על מנת שתעשייה זאת תפעל בצורה הומאנית יותר, או שלא תפעל כלל.

עם זאת, ניתן לעשות שינוי וזאת כמובן על ידי הימנעות מצריכת בשר, ביצים, מוצרי חלב, וכו'. וגם באמצעות סירוב לרכוש מוצרי הלבשה עשויי עור או חלילה פרווה. טבעוניים וגם מי שמודע לסבל של בעלי החיים, ימנעו מצריכת מוצרי קוסמטיקה אשר להפקתם נעשו ניסויים על בעלי חיים. כיום, באמצעות תו של vegan friendly – רבים יכולים לזהות מוצרים טבעוניים אשר לא נעשה בתהליך הייצור שלהם, שימוש במוצרים מן החי. כמו גם ניצול ושעבוד בעלי חיים.

vegan friendly

מה התנאים לקבלת תו vegan-friendly ?

לפני שנסביר אודות התנאים, חשוב להכיר את התו ולהבין כי הוא נוצר כחלק מפעילות של עמותת עתיד טבעוני, שמטרתה לחשוף את המושג 'טבעונות', בישראל. מטרת העמותה היא לעגן תקנות למען הפחתת סבלם של בעלי החיים, בזמן שאת התו יכולים לקבל עסקים שאינם משתמשים במוצרים מן החי. כך שמי שיקבל את תג vegan-friendly יצטרך לעמוד בתנאים כמו:

יצירת מוצר ללא רכיבים מן החי: כמו חלב על כל מוצריו, בשר עוף, בקר, חזיר, דגים וכדומה כמו גם ללא ביצים. התו יוענק למי שלא יעשה שימוש בדבש, לא ישתמש בחומרים עשויי עור של בעלי חיים או כאלה המבוססים על הפרשות מן החי. חשוב לדעת כי העמותה לא תאפשר קבלת התו למי  שמייצר מוצרים תוך ניסויים בבעלי חיים, בעוד שהתנאים נוגעים גם לבית העסק עצמו וגם לדרך בה מתנהל היצרן והספק של המרכיבים.

אז אם אתם מנהלים אורח חיים טבעוני, אם אכפת לכם מבעלי החיים והסיבבה – זה הזמן לרכוש מוצרים עם תו vegan-friendly על מנת להמשיך לעודד יצרנים להימנע מניצול של בעלי חיים, לצורך הפקת מוצרים.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.