מי הן החברות שמאפשרות עבודה מהבית?

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של מעבר לעבודה מהבית. בעקבות נגיף הקורונה, המגמה הזו רק הולכת וצוברת תאוצה. מי הן החברות אשר מאפשרות עבודה מהבית והאם אכן מדובר בבשורה בעבור ציבור העובדים? יצאנו לבדוק וחזרנו עם תשובות.

עבודה מהבית: חלק מהותי מתהליך עבודה אשר הולך וצובר תאוצה

זה לא סוד שיותר ויותר חברות מאפשרות לעובדים לעבוד מהבית, חלקן באופן חלקי וחלקן באופן מלא. אם בעבר עבודה מהבית הייתה נחלתם הבלעדית של עצמאיים כמו עובדים בתחום כתיבת תוכן, מתכנתים, מקדמי אתרים אשר כבר עתה עובדים מהבית. אולם, הם כבר לא לבד. כיום ניתן לראות כיצד חברות מובילות בארץ ובעולם מתחילות לספק לעובדים אפשרות לעבודה מהבית – כחלק אינטגרלי מתהליך העבודה. חברת  GNS היא אחת מאותן חברות, כאשר רבים מהעובדים אשר מועסקים בחברה עובדים מהבית. החברה איננה היחידה, גם חברות לקידום אתרים וחברות הייטק כמו גם פייסבוק וטוויטר החלו לעודד עובדים לעבודה מהבית. לא מדובר בנושא חדש, אולם הוא מתחיל לצבור תאוצה, בעיקר לאור התפרצות נגיף הקורונה. למעשה, בעקבות הסגר ולאחר מכן כללי הריחוק החברתי החלו עסקים רבים בארץ ובעולם להעביר את העובדים לשיטה של עבודה מהבית כחלק מהותי מעידוד תפוקת העובדים וצמצום הוצאות כוח אדם.

מי הן החברות שמאפשרות - עבודה מהבית

כיצד נגיף הקורונה השפיע על חברות בכל הקשור למעבר לעבודה מהבית?

לנגיף הקורונה תפקיד משמעותי מאוד בכל הקשור לעבודה מהבית. למעשה, רבים הבינו כי ניתן ואף רצוי לעבוד מהבית – ואף להגדיל את הפרודוקטיביות של העובדים. בעולם המערבי, שעות הפעילות הרבות במשרד יכולות להשפיע לרעה לא רק על היקף העבודה אלא גם על רמת שביעות הרצון של העובדים. מחקרים מצאו כי כאשר משלבים בין משרד לבית, ניתן להעניק לעובדים את מרחב הנשימה כמו גם זמן איכות עם בני המשפחה אשר נפגם באופן משמעותי מאוד – לאור שעות העבודה הרבות. משום כך, ניתן לומר כי נגיף הקורונה בהחלט עודד את נושא העבודה מהבית, וע"פ מומחים לתחום התעסוקה מדובר במגמה אשר רק תלך ותצבור תאוצה, כפי שניתן לראות כאן בישראל. עשרות חברות כבר החלו להעביר את העובדים למתכונת של עבודה מהבית, דרך הסכמי עבודה חדשים.

האם אנו בפתחו של עידן חדש?

התשובה היא בהחלט כן. ככל שיותר מעסיקים יתחילו להעביר את העובדים למתכונת של עבודה מהבית, כך ניתן יהיה לבצע שינויים מרחיקי לכת בכל הקשור לתעסוקה ושילוב בין פנאי לעבודה. סקרים אשר נעשו בנושא הציגו ממצאים מפתיעים, וזאת בשל העובדה כי עובדים רבים העידו כי במידה ויצטרכו לעבוד מהבית – הם ירגישו נאמנות גבוהה יותר למקום העבודה, כמו גם רצון יותר להוכיח את עצמם. משום כך, אין ספק כי מדובר במהפכה בכל הקשור לשוק התעסוקה בארץ כמו גם בעולם.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.