מגובלנים לרקמה ועד משחקי קופסה: מוצאים תחביב באתר תחביבן

אתר תחביבן

תחביבים הם פעילויות שאוהבים ועושים בשעות הפנאי. לכל אדם יש את התחביבים שלו בין אם הוא מנגן על כלי נגינה ובין אם הוא מצייר, עוסק בספורט או מטייל. אבל ישנם גם תחביבים יוצאי דופן שניתן למצוא בהם עניין. באתר תחביבן מוצאים תחביב לכל אדם – על כך במאמר הזה.

רוקמת התחרה

רקמה זו מלאכת יד שצריך הרבה סבלנות אליה. יחד עם זאת נשים רבות מתחברות לפעילות, רוכשות בדים ומצעים גמישים, מחטי תחרה בגדלים שונים, חוטי צמר או חוטי רקמה ויוצרות קישוטים בשיטות שונות. למשל, רקמה על בד גבינה היא יצירה מבוקשת. לא מדובר על גבינה למאכל אלא על סוג של בד בעל חורים גדולים המאפשר לסיים את עבודת הרקמה בזמן קצר ולכן הוא מתאים גם לילדים.

למבוגרים יותר מתאים להתעסק ברקמת חרוזים או ברקמה המשלבת שיבוץ יהלומים, אך צריך הרבה סבלנות כיוון שהעבודה לוקחת שעות אך עם זאת מרתקת ביותר. באופן כללי מדובר על אמנות עתיקת יומין שקיימת עד היום. היא הייתה פופולרית בתקופת הרנסנס כאשר רקמו למלכים בגדי זהב ועטרות ורוב אלו שעסקו במלאכה היו גברים. את התחביב העבירו מדור לדור ולימדו את הבנות מגיל צעיר לעסוק במלאכה. כיום, הפעילות יכולה להתאים לבנות ולבנים כאחד. הם יכולים לבחור בתחביבן את השבלונה או הציור האהוב עליהם ופשוט להתחיל לרקום.

להרכיב את כל התמונה

בתקופה האחרונה בה אנשים רבים חלו בקורונה או נשארו בבידוד עם הילדים שחלו המשיך טרנד הרכבת הפאזלים שמשפחות רבות התוודעו אליו בתקופת הסגרים. הפאזל המשפחתי הוא פאזל המכיל הרבה חלקים ובשיתוף פעולה לוקח מספר ימים או שבועות עד שמסיימים אותו. זוהי פעילות הנחשבת להפגת מתחים ולחץ, מעניקה תחושת סיפוק ומקרבת בין בני הבית. ישנם אנשים העוסקים בהרכבת פאזלים כתחביב ורוכשים פאזלים אמנותיים אותם הם מרכיבים ואחר כך ממסגרים ותולים בבית כתמונה. בתחביבן ניתן לבחור פאזלים בצורות וצבעים מופלאים ולעסוק בפעילות מהנה ודקורטיבית כאחד.

לתפור ולהכין בובות

מלאכת התפירה היא פעילות עתיקה בה נוהגים לחבר ביחד בדים, עור או חומרי גלם שונים. החיבור נעשה באמצעות חוט תפירה ומחט באופן ידני, למרות שכיום מלאכת התפירה המקצועית נעשית במכונת תפירה משוכללת. במהלך התפירה התפר צריך להיות פנימי על מנת שלא יבלוט מבחוץ וכמובן יש להשתמש בחוטים הזהים בצבעם לצבעי הבדים אותם מחברים. מי שאוהב תפירה ויש לו בבית מכונת תפירה יכול להשיג בתחביבן חומרים לתפירת בובות מקסימות. הערכה כוללת בדים, סרטים, כפתורים, נעלי בובה, שיערות, שבלונות תפירה, חוטים וכד' ביחד עם הוראות ברורות המדריכות שלב שלב וקישורים להדרכה באמצעות וידאו.

פורטרט מלגו

אחד התחביבים יוצאי הדופן הוא הרכבת פורטרט אישי מלבנים קטנות הנקראות לגו. ניתן לרכוש באמצעות תחביבן ערכת מוזאבריק עם הלגו וקישור לאתר בו באמצעות קוד גישה תוכלו להעלות תמונה אישית שלכם או של יקירכם ואותה להרכיב. לאחר קבלת ההוראות במייל תוכלו להתחיל במלאכה. מעבר לתחביב זוהי אפשרות להכנת מתנה מקסימה ומרגשת שמכינים מכל הלב ליקרים לכם.

יצירת ומילוי כריות

בדומה למלאכת התחרה, ניתן לרכוש בתחביבן ערכה להכנת כריות מדהימות לחדר השינה או לסלון שעל הציפוי שלהן מודפס ציור מוכן עליו רוקמים בחוטים צבעוניים. הערכה כוללת חומר מילוי לכריות, חוטי אקריליק או צמר, מחט עבה, ציפוי מודפס וכמובן הוראות הכנה. לסיכום, לא משנה מהו התחביב האהוב עליכם, אל תוותרו עליו והקדישו לו זמן למען בריאותכם הנפשית.