7 אנשי מקצוע שצריך לקחת בחשבון בשיפוץ הבית

ביצוע שיפוץ במבנה קיים נועד כדי לספק איכות חיים טובה יותר עבור מי שמשתמש במבנה. את השיפוץ מבצע מי שרוצה לחדש ולרענן את המרחב ולהפוך אותו לשימושי יותר, כמו גם מי שרוצה לעלות את ערכו של הנכס לפני מכירה או השכרה. יש מקרים בהם השיפוץ דרוש כדי לשמור על בטיחות הדיירים או במקרים של מבנה שנועד להריסה במידה ואינו עובר את השינוי האמור. אם אתם רוצים לחזק לשנות ולשפץ את המבנה, כדאי שתכירו את אנשי המקצוע הדרושים לפרויקט:

קבלן חשמל

תשתיות החשמל במבנים ישנים נוטות להתיישן ובכך להיות פחות יעילות ואף מסוכנות. בעת עבודת שיפוצים – חשוב להזמין קבלן חשמל מומחה שידע לזהות את המקומות בהם יש לבצע החלפה או העתקה של תשתיות. עם קבלן חשמל מומחה בירושלים אפשר לזהות מוקדים חשובים, לבצע החלפת תשתיות מקצועית ולהנות ממבנה תקין ובטוח יותר.

7 אנשי מקצוע - שצריך לקחת בחשבון בשיפוץ הבית

קבלן שיפוצים

זהו איש המקצוע החשוב ביותר בתהליך. קבלן שיפוצים הוא לב ליבו של השינוי, והוא זה שמפעיל את כל אנשי המקצוע הדרושים לתהליך. בחרו קבלן רשום (קבלן רשום בפנקס הקבלנים הוא כזה שפועל בתחום יותר מ10 שנים בתחום וכזה שלא הוגשו נגדו תביעות ב5 השנים האחרונות), והפרויקט שלכם יכול להתחיל. בחרו איש מקצוע אמין, מקצועי ומומלץ.

קבלן אינסטלציה

במבנים ישנים מאוד או כאלה שלא נעשו בהן עבודות תחזוקה במשך תקופה ארוכה, ייתכנו בעיות באינסטלציה. מרזבים תקולים, צנרת חלודה, ברזים ישנים ושאר אלמנטים חייבים לעבור תיקון או החלפה כדי שהם ישרתו את הדיירים בצורה היעילה ביותר.

אדריכל

אדריכל עובד 'יד ביד' עם הקבלן ועם צוות הבנייה ומטרתו לשוות מראה כללי, הרמוני ונכון גם עבור הדיירים וגם עבור הסביבה. עבודת האדריכל היא לייצר מבנה שיתכתב נכון עם הסביבה ויהיה נעים למגורים, בעיקר בחלקים הבנויים החיצוניים והפנימיים.

מעצב

שלב עיצוב הפנים הוא השלב המרגש ביותר. שירותיו של המעצב יהיו נחוצים כבר בשלבים הראשונים של התכנון, אבל את התוצאות בשטח תוכלו לראות לקראת סיום השיפוצים בזמן שאיש המקצוע יעצב את המרחב בצורה נכונה ויוסיף לו אלמנטים דקורטיביים ושימושיים שיאפשרו איכות חיים.

מהנדס

לעתים נצטרך לקבל אישור בנייה לפני שיפוץ (מה שידוע כטופס 4), בעוד שכדי לקבל את האישור נדרשת פעמים רבות חתימה של מהנדס על טפסים אותם נעביר אל הרשות המקומית. מטרת האישור לוודא כי השיפוץ עומד בתקנים וכי המבנה אינו ישן מידי או מט לנפול. בין היתר יוכל המהנדס לייעץ בתהליכי הבנייה או לסייע לקבלן בתכנון המרחב.

מומחה בבדק בית

לקראת סוף התהליך חשוב לבחור מומחה בבדק בית שיבחן את כלל האלמנטים ששופצו וידע להתריע על תקלות/סכנות או שגיאות. באמצעות אנשי המקצוע המומחים השיפוץ שלכם יהיה מושלם!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.