כיצד המצעים שלכם משפיעים על איכות השינה?

ע"פ סקרים שנערכו לאחרונה, כ-40% אינם מרוצים מאיכות השינה שלהם. מדוע? ובכן, אחת הסיבות המרכזיות היא איכות המצעים. מה הקשר בין המצעים לבין איכות השינה? להלן הפרטים.

מצעים איכותיים בעבור שינה איכותית יותר

מי מאיתנו לא זוכר את הימים בהם נאלצנו לשכב במיטה עם מצעים פשוטים אשר גרמו לתחושה של גרד? סביר להניח שזה קרה ללא מעט מאיתנו, אם זה בזמן מעבר דירה או בזמן תקופת הצבא.  למעשה, מעבר למיטה איכותית וכרית נוחה חשוב מאוד שלא להתפשר על המצעים ולבחור מצעים שיתאימו עבורכם בצורה מושלמת, לצורך שינה טובה ואיכותית יותר. מצעים הם אלו אשר מספקים את החוויה השלמה של הכניסה למיטה והשינה, ולכן יש למצעים גם אפקט פסיכולוגי משמעותי. כאשר אנחנו נכנסים למצעים של מלון, רק עצם התחושה גורמת לנו לרצון להיכנס מיד למיטה. לא מדובר באפקט פסיכולוגי בלבד אלא גם במחקרים מדעיים אשר הוכיחו כי ככל שצפיפות המצעים גבוהה יותר, כך הנוחות משתפרת וכתוצאה מכך נעים יותר לשהות במיטה לאורך זמן.

כיצד המצעים שלכם - משפיעים על איכות השינה

הפרעות בשינה כתוצאה ממצעים לא איכותיים

מצעים אשר אינם איכותיים דיים עלולים לגרום לתחושה של גרד תוך כדי השינה וכן להפריע למהלך התקין של רציפות השינה. בנוסף לכך, במהלך השינה אנו מזיעים והמצעים הם אלו אשר סופגים את הזיעה. משום כך, חשוב מאוד לבצע רכישה של מצעים מבד נעים אשר הם גם נעימים וגם מעניקים אוורר לגופנו כאשר אנו במצב של שכיבה או ישיבה. מצעים זולים אותם אנו מכבסים יתקמטו ואף יתחילו לצבור כתמים לאורך זמן ולכן הסיכוי להיחשף לחיידקים עולה, וכתוצאה ישירה מכך נרגיש זאת על איכות השינה שלנו. בעידן שבו רבים מתקשים להירדם בשל בעיות רפואיות או מצוקות נפשיות, המיטה מהווה את מקום המפלט. משום כך, השקעה ברכישה של סט מצעים יוקרתי דרך חברה מקצועית אשר מתמחה בכך יכול לסייע באופן ממשי הן לתחושה האישית והן לאורך זמן בעבור שיפור איכות השינה והשהייה במיטה.

כיצד בוחרים מצעים איכותיים?

בכדי לבחור מצעים איכותיים הקפידו למלא אחר ההוראות הבאות: רכישה דרך חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום, צפיפות סיבים של לפחות 500 וכן אריגה בצפיפות גבוהה. ככל שהאריגה איכותית יותר, כך המצעים יהיו נעימים למגע. בנוסף לכך בדקו כי אתם רוכשים מצעים אל קמט אשר מאפשרים לכם לכבס ולהימנע מתהליך ארוך של גיהוץ, ובכך תוכלו להקל על עצמכם באופן משמעותי. זכרו, כרית מיטה ומצעים מהווים את השילוש הקדוש בעבור שינה מצוינת ועל כן אסור להתפשר על האיכות. הרי מי מאיתנו לא רוצה לחוות שינה רציפה, טובה ועמוקה?  גם אתם יכולים – וזה בהחלט בהישג יד.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.