איך בוחרים חיית מחמד?

חיות המחמד אותן אנו מאמצים לליבנו מאפשרות לנו לגלות עולם חדש, נעים וייחודי בו בעלי החיים מבלים אתנו זמן בבית או בחצר, מרעיפים עלינו אהבה ללא תנאים ומספקים תחושת אחריות ונתינה.

אם החלטתם שהגיע הזמן לאמץ חיית מחמד, או שאתם רוצים לרכוש בעל חיים בחנות חיות: חשוב שתדעו כיצד בוחרים את חיית המחמד וכיצד שומרים על בעל חיים מאושר!

חיית מחמד

אז איך בוחרים חיית מחמד?

בראשית ועוד לפני שנסביר על אופן הבחירה והדגשים שיש לשים אליהם לב, חשוב להכיר את בעלי החיים המוגדרים כ"מחמד" והם: כלבים, חתולים, שרקנים, אוגרים (ושאר מכרסמים). עוד ישנם זוחלים, נחשים ולטאות ואף ציפורים שנחשבות חיות מחמד, כמו תוכים, פינקים, ושאר בעלי כנף.

את מרבית בעלי החיים ניתן למצוא למכירה בחנות חיות, בין אם זוהי חנות חיות בחיפה או בחנות חיות בדרום. כמו כן, ניתן לאמצם מעמותות שנועדו להגן על בעלי חיים ולמצוא עבורם בית חם.

אז כיצד בוחרים חיית מחמד? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב:

וודאו כי אתם מוכנים וערוכים לטיפול בבעל החיים

כאשר אתם בוחרים חיית מחמד, יש להיות מוכנים וערוכים לכך ולהבין כי בחירה בכלב או חתול, כמו גם אוגר, שרקן ואפילו דג זהב(!) דורשים טיפול, מקום נעים וחמים לחיות וכמובן: תשומת לב. לכן יש להבין אם אתם מוכנים וערוכים לטיפול בבעל חיים, בין אם מדובר בכלב אותו יש להוציא לטיולים, עד לדג זהב שיש להאכיל פעם ביום.

שימו לב כי ביניכם לבין החיה ישנו חיבור

בזמן שאתם מאמצים כלב או חתול, יש לוודא כי יהיה חיבור בין בעל החיים לבין בני המשפחה. באימוץ כלב רצוי לאמץ את הכלבלב שכול המשפחה מתחברת אליו, בזמן שאת הקשר הראשוני עם הכלב ניתן ליצור בהגעה אל ימי אימוץ או לכלביות שם מגוון כלבים וחתולים שתוכלו לבחון. בעת הבחירה בחרו בזה ששבה את ליבכם והרגשתם שאתם רוצים בו מאד. בכך תוכלו לבצע החלטה נכונה.

הקפידו לאפשר לבעל החיים תנאים ראויים

שימו לב כי הבית שלכם מכיל את כלל התנאים הדרושים לגידול חיית מחמד. כלב למשל ידרוש מלונה במידה והוא יהיה בחוץ, או מיטה לשינה בתוך הבית. אם תבחרו בחתול, תצטרכו להכין את הבית עבורו עם כל הציוד הדרוש, כמו: כלוב נשיאה של החתול ממקום למקום, ארגז חול, מיטה ומשחקים.

אם תבחרו ארנבים, יש לשים לב כי אתם יכולים לארגן עבורם כלוב בטוח, בעוד שכל חיית מחמד דורשת הכנה אחרת. כדי לקבל פרטים, תוכלו לגשת אל חנות חיות באזור מגוריכם שתספק לכם את כל המידע אודות התנאים ודרך גידול חיית מחמד.

חיית מחמד

לקיחת אחריות וטיפול

וודאו כי אתם יכולים לטפל בחיית המחמד וכי יש לכם זמן לדאוג לשלומה. שימו לב כי כל בני המשפחה עושים מאמצים ומבטיחים לטפל בבעל החיים. בכך נטל הטיפול לא "ייפול" עליכם.

כלכלה ועלויות אחזקה

נסו להבין מהן עלויות תחזוקת חיות המחמד. לדוגמא: אם תבחרו דג זהב, העלויות יהיו מצומצמות מאד וידרשו קופסת אוכל בלבד אשר תספיק לאורך זמן. במידה ותבחרו בכלב, יש לחשב עלויות אוכל, משחקים, מיטה, טיפולים ועוד. לכן יש להיות ערוכים כלכלית לסוג חיית המחמד שתאמצו.

לסיכום, אימוץ בעל חיים יוליד אושר והמון שמחה. עם זאת, לכל בעל חיים ישנם הצרכים שלו, לכן יש לשים לב כי אתם יכולים לספק אותם בקלות!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.