תרופות סבתא טבעיות שכל אחד בית צריך להכיר

כשאנחנו חולים במחלה כלשהי או מרגישים לא טוב, הדבר הכי טוב שנוכל לעשות כדי לטפל בבעיה הוא לגשת לרופא המשפחה ולבדוק מה המקור שלה ואיך ניתן לטפל בה. עם זאת, יש לא מעט רגעים בחיים בהם אנחנו לא ממש חולים, אלא מרגישים לא טוב מסיבות כאלה ואחרות וביקור אצל הרופא הוא לא הדבר שאנחנו צריכים לעשות. במקרים הללו, הרבה פעמים אנשים בוחרים להשתמש בתרופות סבתא מסוגים שונים, ובגלל שמדובר במתכונים וסודות עתיקי יומין, הרבה פעמים אלו דברים שאכן יכולים לעזור. זכרו כי לא מדובר בתחליפים לתרופות או טיפולים קונבנציונליים, אבל כן בדברים שאפשר לנסות אם אתם מרגישים קצת לא טוב. הנה כמה תרופות סבתא שכל אחד צריך להכיר.

מנטה לסינוסיטיס

סינוסיטיס הוא מצב בו תעלות הנשימה נחסמות על ידי ליחה ונזלת, לרוב בעקבות התקררות או דלקת כלשהי. כאשר זה חוזר על בסיס קבוע זה נחשב סינוסיטיס כרוני וזה יכול לגרום לכאבי ראש חזקים, קשיים בנשימה ואי נוחות כללית. תרופות סבתא לסינוסיטיס פועלות בדרך של שחרור דרכי הנשימה ובהחלט יכולות להביא להקלה. ניתן לנשום אדי מים חמים שלתוכם מומלץ לטפטף טיפה או שתיים של שמנים אתריים, רצוי על בסיס מנטה שמרחיבה את כלי הנשימה.

ערק לכאבי בטן

תשאלו כל נכד או נכדה לסבתא מרוקאית ותשמעו על פתרון הקסם בעת כאבי בטן של מריחת ערק על הבטן. הערק מרחיב למעשה את כלי הדם בבטן ובכך מאפשר הקלה משמעותית על הכאבים. במידה ואתם בוגרים מעל גיל 18, אפשר בהחלט לשתות צ'ייסר בנוסף שיעזור להעביר את הכאב אפילו מהר יותר.

דבש לכאבי גרון

מדובר אולי בתרופת הסבתא המוכרת ביותר והיופי שהיא פשוט עובדת. גם אם אין לכם ממש דלקת גרון, רוב הכאבים בגרון הם תוצאה של תהליך דלקתי, אפילו בתחילת דרכו. הדבש הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות מובהקות והוא בהחלט עשוי להקל על תחושה לא נעימה של כאב בגרון וקושי לבלוע. מומלץ לשלב עם שתיית תה חם שירגיע את כל האזור ויביא להקלה מהירה.

תרופות סבתא טבעיות-  שכל אחד בית צריך להכיר

רוזמרין לכינים

כינים זו תופעה מעצבנת במיוחד שנפוצה בעיקר אצל ילדים צעירים, אבל גם אצל מבוגרים לפעמים. לרוזמרין סגולות רבות והוא יכול לתרום לבריאות הגוף, וכינים שונאות אותו במיוחד. תמיסת רוזמרין על השיער לזמן ארוך תעזור בהחלט להרחיק אותן ביעילות רבה. אגב, חליטת רוזמרין תעזור גם לכאבי בטן.

שזיפים לעצירות

השזיפים ידועים ביכולת שלהם להקל על שרירי הקיבה ולפרק חסימות במעיים. ניתן לאכול אותם חיים, להרתיח אותם ולשתות את הנוזל המקורר או פשוט לרכוש מיץ שזיפים מיובשים שיעזרו לשחרר את המעיים החסומים.

זכרו כי במקרים של מחלות או כאבים לא מוסברים יש לפנות תמיד לרופא המשפחה ותרופות סבתא הן אך ורק דרך להקלה על תסמינים שונים.