איך משדרגים את סביבת המגורים שלכם?

לשדרג את סביבת המגורים

אנשים רבים משקיעים לא מעט בעיצוב הבית, ולו על מנת שיהיה יותר נעים להיכנס הביתה ועל מנת שמגוון פעולות יקבלו מענה אידאלי – נוח וארגונומי. מכאן שאין ויכוח שלסדר ועיצוב יש תפקיד חשוב בגבולות הבית, אך יחד עם זאת גם את סביבת המגורים החיצונית ראוי לשדרג – בכדי להעלות את ערך הנכס, לגרום לשכנים לשמור על הסדר ובכדי לחנך את הילדים שלנו שראוי להשקיע גם מעבר. כיצד עושים זאת? להלן כמה רעיונות:

תמ"א 38 – בחינת היתכנות

ראשית נציין שאם באמת רוצים להעלות את ערך הדירה, הרי שללא ספק יש להשקיע בנראות החיצונית של הבניין, להוסיף מעלית וכדומה. עם זאת, אף אחד לא שש לארגן ישיבות וועד או להוציא כסף מהכיס, ועל כן תמיד רצוי לבחון האם הבניין מיישר קו עם דרישות תמ"א 38, וזאת כי אם כן, רק נותר למצוא חברת בנייה ולהתחיל להניע את הפרויקט. כיצד יודעים אל איזו חברת בנייה פונים? הכירו את מדד התחדשות עירונית, מדד שמאגד מגוון חברות מובילות בתחום פינוי בינוי ותמ"א 38. מכאן שבאמצעות בחירה מושכלת שהמדד מאפשר, עשויים להוביל הן את הבניין והן את כל השכונה להיות הרבה יותר אטרקטיביים – שווה בחינה!

תמא 38

נגיעה ירוקה

יש לכם לצד הבית גינה מוזנחת? זה הזמן להפיץ בה חיים. אופציה אחת היא לארגן תקציב מוועד הבית ולשלם לגנן, אופציה שנייה היא לארגן תקציב צנוע (גם כן מוועד הבית) ועמו לקנות כלי עבודה וצמחים, ואילו אופציה שלישית היא פשוט להודיע על יום ושעה ולהגיע לגינה עם כלי עבודה מהבית והרבה מוטיבציה. בגינה ניתן לשתול צמחי נוי, תבלינים וכל מה שרק מתאים לתנאי האזור ומיישר קו עם רמת המוטיבציה שלכם לתחזק את הגינה. ברגע שהגינה תהיה נקייה, מסודרת ונעימה, תחושת הסיפוק תהיה גדולה, ואף עשויה להניע דיירים נוספים להשקיע בסביבת המגורים המיידית.

טיפול בחדר המדרגות

בהרבה מבנים חדר המדרגות מדכדך ואף מושך ונדליזם. אי לכך יש לקבל החלטה שמשנים את המצב. מה עושים? צובעים מחדש את הקירות, שוטפים את הרצפה, מתקנים דברים שבורים, ליד הדואר מניחים פח לדברי נייר, תולים תמונה נעימה בחזית, מסדרים את התאורה ואף שמים מטאטא ויעה בכניסה, כך שכל אחד יוכל לנקות כאשר מתעורר הצורך. ברגע שתעשו זאת לא רק תשדרגו את הסביבה המיידית, אלא גם תלמדו את הילדים שיעור חשוב אודות תרומה מחוץ למגרש הביתי.

תוספת של ספסל ושולחן

יש לכם ליד הבית אזור שהיה יכול להיות נחמד לשבת בו, ולו כי קיים בו מקבץ של עצים שמעניקים צל, או פשוט ערוגת פרחים שנעים להסתכל עליה? תשקלו להתקין במרחב ספסל ואם יש מקום אז גם שולחן. כמה קרשים ומברגה לצד רצון ומוטיבציה עשויים לסגור את הפינה. כמו כן, אם מבקשים לגבש בין תושבי הבניין, ניתן להזמין את כולם לתת יד. קובעים אחה"צ בגינה ביחד עם הילדים, מביאים כיבוד קל ומחלקים תפקידים.

פונים למועצה

לצד מגוון דברים שניתן לעשות לבד בסביבה הביתית, גם יש דברים שניתן לבצע באמצעות פנייה לעירייה. כך למשל אם אתם חושבים שצריך פח נוסף בשכונה, אם אתם שמים לב שבערב התאורה אינה פועלת כהלכה, אם אתם מבקשים לטפל ברכבים שחונים כדרך קבע על המדרכה, אם רוצים לחדש את גינת המשחקים, או פשוט לסדר מדרך שבור, הרי שטלפון קצר לעירייה עשוי לסגור את הפינה. שנסכם? חשוב להיות תושבים מעורבים ולהביט מעט מעבר – לעשות טוב עבורכם ועבור כלל השכנים.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.