יוצאים לעצמאות – בעלי עסקים חדשים חייבים להכיר את שירות VPS

בעלי עסקים חדשים, נדרשים להכיר וליישם, מגוון רחב של דברים, כולל טכנולוגיות שונות. אחת הטכנולוגיות השימושיות האלה, היא טכנולוגיית ה-VPS. במה מדובר? וכיצד זה יכול לסייע לכם?

Virtual Private Server

Virtual Private Server או VPS הוא סוג של שרת, אשר מבוסס על וירטואליזציה. משמעות הדבר, היא שעל גבי שרת פיזי, מותקנת תוכנה אשר מדמה שרת ומתפקדת כשרת לכול דבר. שרת וירטואלי מסוג VPS ניתן לשימוש קל, באמצעות שכירתו מספק מתמחה. אצל חברת kamatera למשל, תמצאו היצע רחב. kamatera (קמטרה) היא ספק בולט בתחום זה, עם עשרות אלפי לקוחות בארץ ובעולם. זו היא חברה אשר הוקמה ב-1999 והיא בבעלות קבוצת או.אמ.סי. תשתיות ומחשוב. קמטרה עובדת עם שלוש עשרה חוות שרתים ברחבי העולם ומציעה מגוון שירותים נוספים שעשויים לעניין עסקים חדשים. דוגמת שרות ניטור ותמיכה מסוג NOC.

מה היתרונות?

היתרון העיקרי של שרת VPS, הוא בגמישותו. מדובר בשרת אשר מסוגל להיות מותאם במהירות, לדרישות משתנות של עומסי עבודה. כמו כן, שרת VPS ששוכרים לשימוש דרך האינטרנט, מספק את יתרונותיהם השונים של שירותי ענן. השגת שרת מסוג זה היא קלה ומהירה ואגב, היא גם זולה יחסית. כעסק חדש, פחות ישתלם לכם לרכוש שרת פיזי ותוכנות שונות עבורו ולהעסיק צוות טכני אשר יקים עליו שרת וירטואלי. במקום זאת, שכירת שרת VPS מספק כמו קמטרה מאפשר לכם להתחיל מייד לעבוד, תוך כדי תשלום קטן בכול חודש. כל הטרחה של הקמת שרתים פיזיים והטיפול השוטף בהם, תוסר מכתפיכם. תודות לכך, תפנו משאבים יקרים להתמקדות בפיתוח העסקי, אשר חשוב כול כך לעסק בתחילת דרכו. מדובר על משאבי זמן, כסף וכוח אדם – כולם דברים שלעסק חדש יש בדרך כלל בהיקף מוגבל ואשר חשוב מאוד לנהל בצורה מחושבת.

יוצאים לעצמאות - בעלי עסקים חדשים חייבים להכיר את שירות VPS

החשיבות לעסקים

מבחינת בעלי עסקים, אפילו כאלה שעובדים מהבית, שרת VPS מאפשר לעמוד בדרישות פעילות משתנות, בקלות. הדבר משמעותי במיוחד עבור עסקים חדשים, מאחר אופי פעילותם עשוי להיות מגוון במיוחד – כזה שיעבור שינויים רבים. לעתים, מדובר בשינויים בלתי צפויים. במקרים רבים, כאשר העסק מתחיל להצליח, השינוי הוא כלפי מעלה – בדרישות משאבים אשר הולכות וגוברות. במקרים כאלה, הייתם רוצים להיות מסוגלים להסתגל למצב במהירות ובקלות. מבחינת תשתיות המחשוב, שרתי VPS מאפשרים זאת.

אתרים כדוגמה

הדוגמה הקלאסית לתועלת זו, היא כאשר משתמשים בשרתי VPS לשם אירוח אתר עסקי. אם היקף הכניסות של לקוחות לאתר יציב, קל להתאים לכך שרת בעל משאבים מתאימים. אבל מה תעשו, אם וכאשר יהיה זינוק מפתיע ומהיר בהיקף הכניסות לאתר? במקרים כאלה, VPS יציל את המצב ויאפשר לאתר לתפקד היטב. בכך, הוא יבטיח שלא תפסידו מכירות ושהמוניטין שלכם לא ייפגע (עוד דבר, אשר משמעותי במיוחד לעסקים חדשים). בהקשר זה, נזכיר כי אתר עסקי הוא מעין הרחבה לעסק הרגיל, אשר נפוצה מאוד כיום. אצל עסקים רבים, זו היא אפילו הדרך העיקרית לעשות עסקים ולהגיע ללקוחות.

שימושים נוספים

חשוב להדגיש, ששרת VPS לא חייב להיות מיושם דווקא לאירוח אתר. ניתן לנצל את יתרונותיו הרבים גם למטרות נוספות. שימושים בולטים לדוגמה, כוללים שרת בסיסי נתונים, שרת דואר, שרת גיבוי, Web Hosting Server, App Server, שרת פיתוח, שרת לאירוח ERP או CRM או Remote Desktop Server.

לסיכום

מומלץ מאוד ליזמים אשר מקימים עסק חדש, להכיר את נושא שרתי ה-VPS יתרונותיהם ולהיעזר בו לתועלתם.